środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Jak co roku wielu kierowców będzie zmuszonych wymienić swoje prawo jazdy. Co czeka takie osoby w 2022 roku? 

Najważniejsza informacja dotycząca wymiany prawa jazdy to naturalnie cena. Wydanie tego dokumentu od nowa kosztuje tyle samo, co dla kierowców otrzymujących je po raz pierwszy, czyli 100 złotych. Do tego należy doliczyć także wynoszącą 50 groszy opłatę ewidencyjną. Jeszcze więcej zapłacić trzeba, gdy wymagane są ponowne badania lekarskie. Za te każdy lekarz musi zażądać dokładnie 200 złotych. 

Gdy trzeba wymienić prawo jazdy, należy w tym celu przygotować wymagane dokumenty. Należy do nich wniosek o wydanie prawa jazdy, kolorowe zdjęcie w wymiarach 35×45 milimetrów, dowód zapłaty za wydanie prawa jazdy, a także dwa oświadczenia. Jedno z nich mówi o zapoznaniu się z treścią artykułu 233 kk, a drugie to oświadczenie złożone w trybie art. 11 ust. 1 pkt 5 ustawy o kierujących pojazdami. Z takim zestawem należy złożyć wniosek w wydziale komunikacji. 

Zdj. główne: Robfoto/pixabay.com

Tagi: , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz