sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Czy to początek rewolucji? Mogło się wydawać, że instruktorzy Ośrodków Szkolenia Kierowców są przeciwni wprowadzeniu możliwości przeprowadzania dodatkowych jazd z osobą towarzyszącą. Jak się okazuje, Krzysztof Bandos ze stowarzyszenia szkół nauki jazdy popiera ten pomysł.

To ogromny krok naprzód w sprawie nowelizacji systemu szkolenia kierowców. Ministerstwo Infrastruktury pochyla się obecnie nad szeregiem zmian, które miałyby dotyczyć między innymi wprowadzenia kursu rozszerzonego o jazdy z osobą towarzyszącą. W końcu, nie jest to rozwiązanie obce dla Europejczyków.

Do szkolenia mogłaby przystąpić osoba, która ukończyła 17 lat. Warto zaznaczyć, że mogłoby się to odbywać tylko i wyłącznie przy użyciu odpowiednio oznakowanego pojazdu. Kolejnymi wymaganiami byłby ukończony kurs teoretyczny i praktyczny szkolenia, a także udzielania pierwszej pomocy.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz