środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Ministerstwo Infrastruktury planuje wypuszczenie prawdziwej legislacyjnej „bomby”. Kandydaci na kierowców będą mogli odbywać jazdy doszkalające w obecności opiekunów prawnych!

Ministerstwo Infrastruktury chce, by młodzi kierowcy byli lepiej przygotowani nie tylko do egzaminów na prawo jazdy, ale przede wszystkim do uczestnictwa w ruchu drogowym. Choć pomysł nie stał się jeszcze projektem ustawy, to znajduje się na etapie katalogu zmian systemu szkolenia kierowców.

Warto zauważyć, że propozycje czekały na rozpatrzenie Sejmowej Komisji Infrastruktury ponad dwa lata! Poza zmianami dotyczącymi adeptów kierownicy, ministrowie szykują zmiany związane z wymaganiami dla instruktorów, ośrodków szkolenia kierowców, czy też możliwość przeprowadzania jazd doszkalających z opiekunami prawnymi.

Propozycja została okrzyknięta „kursem rozszerzonym z osobą towarzyszącą”. W praktyce oznaczałoby to, że ukończywszy wymagany wiek, adepci czterech kółek mogliby jeździć po ulicy w towarzystwie rodzica lub innego opiekuna prawnego. Co na to środowisko OSK? Chyba nie będą zbytnio zadowoleni…

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz