środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Szykujesz się go egzaminu na prawo jazdy kategorii B? Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają egzaminowani! Unikaj ich, aby zdać ten ważny sprawdzian!

Te pięć błędów bardzo często wpływają na negatywny wynik egzaminu. Na co zwrócić uwagę?

1. Błędy na rękawie – to błędy na łuku. Największy problem sprawia cofanie. Osoby egzaminujące robią go „na czuja”, bez patrzenie w lusterka. Najczęściej kończy się to wyjazdem za linię i oblaniem testu.

2. Brak reakcji na „wzgórzu” – choć w teorii ruszenie ze wzniesienia wydaje się łatwe, to zbyt lekki, albo za mocny gaz i brak reakcji przy puszczeniu ręcznego skutkuje zjechaniem auta lub zgaszeniem silnika.

3. Wymuszenie pierwszeństwa pojazdu – to bardzo poważny błąd, który wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rozkojarzenie i stres często sprawiają, że egzaminowane osoby zbyt szybko naciskają na gaz i nie ustępują pierwszeństwa.

4. Rondo – problemem kursantów jest ustawienie się na rondzie, kierunkowskazy i zjazd. Bardzo często eliminuje z walki o prawo jazdy.

5. Nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych – zmora osób, które zdają na prawo jazdy! Przepisy o ruchu na przejściu dla pieszych są bardzo nieprecyzyjne, stąd często egzamin kończy się negatywnym wynikiem. Rozwiązanie? Najlepiej przepuszczaj wszystkich pieszych przez pasy, nawet, jeżeli jeszcze ich na nich nie ma!

Tagi: , ,
Prawo jazdy zdał dawno temu, ale świetnie pamięta egzaminacyjny stres. Wielki fan motoryzacji. Od ponad 10 lat związany z mediami w różnych rolach – najczęściej jako dziennikarz. Współpracownik UMK w Toruniu, gdzie uczy młodych adeptów dziennikarstwa. Copywriter, przedsiębiorca i miłośnik ruskich pierogów.

0 Komentarze

Zostaw komentarz