piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Według wszelkich badań młodzi kierowcy nadzwyczaj często są uczestnikami wypadków. Wprowadzono więc wobec nich specjalne ograniczenia na drodze.

Specjalne przepisy dla młodych kierowców

Jeżeli nie posiadasz prawa jazdy dłużej niż 24 miesiące, musisz mieć na uwadze fakt, iż przepisy są dla Ciebie o wiele bardziej rygorystyczne. Przede wszystkim o wiele łatwiej jest Ci stracić prawo jazdy. Na ten moment większość kierowców może je utracić na okres trzech miesięcy, gdy raz przekroczą prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. W przypadku „świeżaków” wystarczy trzykrotnie pojechać o 30 km/h za szybko w przeciągu dwóch lat.

To jednak nie wszystko, gdyż planowane jest zaostrzenie przepisów. Wśród nich ma być m.in. ograniczenie maksymalnej prędkości do 100 km/h nawet na autostradzie, obowiązkowe szkolenie w oddziale WORD, a także… zakaz jazdy nocą. To ostatnie jest jednak prawdopodobnie tylko plotką.

Zdjęcie główne: Isaac Mehegan/unsplash.com

Tagi: , , ,
Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

0 Komentarze

Zostaw komentarz