sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Pod koniec 2021 roku dojdzie do ogromnej rewolucji w kwestii mandatów, które mogą otrzymać kierowcy. Czy faktycznie będzie tak strasznie, jak to wszyscy malują?

Obecne stawki mandatów nie należą do zbytnio wysokich na tle Unii Europejskiej. To ma ulec drastycznej zmianie pod koniec bieżącego roku, a podwyżki mogą być nawet dziesięciokrotne. Zwiększeniu ulegną także ilości punktów karnych otrzymywanych za dane wykroczenia.

Przede wszystkim maksymalna kwota mandatu, jaką można otrzymać, będzie wynosić aż pięć tysięcy złotych, a maksymalna kwota grzywny wzrośnie do aż trzydziestu tysięcy. Przekroczenie o 30 km/h, warte do tej pory od 200 do 300 złotych w zależności od tego, jak bardzo przekroczyliśmy prędkość i którą kwotę wybrał policjant, wzrośnie do półtora tysiąca złotych. Jazda w stanie nietrzeźwości będzie kosztować 2,5 tysiąca, a uszkodzenie innego auta będzie w stanie uszczuplić portfel o 1,5 tysiąca. 

Zdjęcie główne: Mateusz Dach/pexels.com

Tagi: , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz