piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Prawo jazdy jest jednym z najważniejszych dokumentów w Polsce. Wyrobić je można w dość młodym wieku, a od dawna stanowi pewnego rodzaju wyznacznik wejścia w dorosłość. Aby nie zepsuć sobie pierwszego kontaktu z pojazdem, warto wybrać odpowiednią szkołę jazdy oraz sposoby na sfinansowanie całego kursu.

W jaki sposób wybrać dobrą szkołę jazdy?

Dobranie odpowiedniej szkoły jest bardzo ważne. W wielu takich placówkach może dojść do szeroko pojętego oszustwa. Może się ono ukazać, w postaci oszczędzania na godzinach kursu, w części praktycznej, lub chociażby załatwiania spraw prywatnych przez samego instruktora w trakcie trwania jazd.

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły, jest opinia znajomych, oraz lokalizacja ośrodka. Nie jest niczym dziwnym, gdy zwykle potencjalny klient wybiera szkołę, która znajduje się w jego mieście lub jest po prostu blisko. Warto je prześledzić, zarówno pod punktem wyposażenia, jak i osób tam zatrudnionych. Wspomnieni znajomi, mogą okazać się również bardzo pomocni, ponieważ istnieje szansa, że część z nich ma już tytułowy egzamin za sobą. Kluczowe w tym temacie mogą się okazać opinie dostępne w internecie. 

Wyposażenie szkoły jazdy

Kolejną kwestią będzie sama prezentacja szkoły nauki jazdy. Każda placówka tego typu, powinna posiadać na swoim wyposażeniu odpowiednie obiekty. Są to:

  • Lokal biurowy, w którym obsługiwani są potencjalni kierowcy, oraz są przechowywane odpowiednie dokumenty.
  • Sala wykładowa wyposażona w stoliki i krzesła dla każdej osoby, która bierze udział w szkoleniu. Wskazane jest, aby była przynajmniej jedna taka sala.
  • Odpowiednio skonstruowany plac manewrowy, przystosowany jedynie do pojazdów biorących udział w szkoleniu.
  • Co najmniej jeden pojazd z każdej kategorii, który zostanie przeznaczony do szkolenia.
  • Odpowiednie wyposażenie zgodne z wymogami zawartymi w prawie oraz o odpowiednim stanie technicznym.

Instruktorzy

W przypadku wybrania już odpowiedniej szkoły warto zwrócić uwagę na samych instruktorów w trakcie jazd próbnych. Powinni dostosowywać się do wymogów i wytycznych. Nie powinno się wyjeżdżać na miasto bez znajomości podstawowych praw. Dużo instruktorów nie planuje również wyjeżdżać za miasto w celu przystosowania nowego kierowcy do prowadzenia pojazdu. Niedopuszczalnym, a jednocześnie bardzo częstym zjawiskiem do zaobserwowania jest wykorzystywanie faktu jazdy do swoich celów. Można słyszeć historie, w których to instruktor kazał zajechać do jakiegoś sklepu lub podjechać do banku w celu załatwienia osobistych spraw. Kolejnym możliwym oszustwem do zauważenia jest ograniczanie czasu przeznaczonego na jazdy. Warto wspomnieć, że godzina praktyk powinna trwać 60 minut, a nie 45.

Jak można sfinansować kurs?

Wybranie odpowiedniej szkoły, to nie wszystko. Pozostaje jeszcze kwestia samego opłacenia kursu. Jednym z dostępnych sposobów na sfinansowanie tak sporego wydatku, będzie zaciągnięcie pożyczki. Tych, dostępnych jest wiele, od chwilówek, po kredyty. Jedną z ciekawszych form może być pożyczka na weksel. Więcej na jej temat, można znaleźć tutaj: https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczki-na-weksel/

W przypadku chęci zaciągnięcia innej formy pożyczki zawsze można skorzystać z usługi porównywarki, która skutecznie poda korzystne dla klienta propozycje. Strona oferuje również wiele porad oraz bogatą ofertę banków i towarzystw. Wszystko jest szczegółowo opisane, co skutecznie uniemożliwia zostanie ofiarą oszustwa – https://sowafinansowa.pl/.

Zdjęcie główne: Art Markiv/unsplash.com

Tagi: , ,

0 Komentarze

Zostaw komentarz