piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje za pasem. Większość z nas myślami jest już na urlopie i wygrzewa się w ciepłych promieniach słońca. Jednym z najczęściej wybieranych środków transportu, którymi decydujemy się dotrzeć na miejsce wypoczynku, jest samochód. Jak dobrze przygotować się do podróży samochodem, aby przebiegła bezpiecznie i bez przykrych niespodzianek? Jakie elementy samochodu koniecznie warto sprawdzić?

Samochód to wygodna alternatywa dla podróży pociągiem czy autokarem. Daje nam poczucie niezależności i możliwość modyfikacji planów wakacyjnych w dowolnym momencie. Nie każdy jednak pamięta, iż długa wakacyjna wyprawa z dużym obciążeniem, to nie to samo co codzienne przejazdy do pracy czy na zakupy. Warto dokładnie sprawdzić stan naszego pojazdu, aby podróż przebiegała komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

Opony

Nie każdy kierowca wie, że stan opon powinno się sprawdzać przed każdą, dłuższą podróżą. Dlaczego? Codzienna eksploatacja, jazda po nierównych, dziurawych nawierzchniach sprawia, że opony często ulegają uszkodzeniom, które trudno dostrzec gołym okiem. Poza oględzinami istotne jest sprawdzenie ciśnienia w oponach. Zbyt niskie wiąże się bezpośrednio z dłuższą drogą hamowania, tym samym wpływa więc na zmniejszenie bezpieczeństwa jazdy.

Sprawne hamulce gwarancją bezpieczeństwa

Pamiętajmy, że wyjeżdżając na wakacje zazwyczaj podróżujemy samochodem obciążonym aż do granic możliwości. Tym samym bardziej obciążone są hamulce naszego samochodu. Dlatego tak ważny jest przegląd auta pod kątem sprawdzenia grubości tarcz, czy sprawdzenie kondycji klocków hamulcowych. Sprawność układu hamulcowego to jednak nie tylko tarcze czy klocki, ale i płyn hamulcowy. Zawartość wody w płynie hamulcowym najlepiej zlecić profesjonalistom, którzy w razie potrzeby dokonają wymiany płynu.

Olej silnikowy i inne płyny eksploatacyjne

Zaglądając pod maskę, sprawdź również poziom oleju oraz innych płynów eksploatacyjnych – między innymi płynu chłodzącego. Olej jest niezwykle istotny z punktu widzenia silnika samochodowego. Nie tylko minimalizuje tarcie pomiędzy jego ruchomymi częściami, ale zapewnia też odpowiednią ochronę przed korozją oraz chłodzenie.

Stan akumulatora

Akumulator zapewnia przepływ energii elektrycznej do rozrusznika, więc jego awaria potrafi przerwać, a nawet uniemożliwić dalszą podróż. Z tego względu warto sprawdzić jego kondycję w dobrej stacji diagnostycznej, a wybierając nowy akumulator do samochodu kierować się wskazówkami zawartymi w naszym rankingu akumulatorów https://4winds.pl/ranking-akumulatorow-samochodowych/.

Bez względu na to czy naszym wakacyjnym celem podróży są gorące plaże czy wysokie góry pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno nas samych jak i innych użytkowników dróg.

Tagi: , , ,
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate

0 Komentarze

Zostaw komentarz