piątek, 27 stycznia, 2023
Banner Top

Kupno pierwszego samochodu to wiele emocji, ale również ogromne wydatki. Młodzi i niedoświadczeni kierowcy są przez ubezpieczalnie traktowani bardzo surowo. Firmy narzucają ogromne stawki i przez to nie każdy nowy posiadacz prawka od razu inwestuje w auto. A jak znaleźć tańsze OC na początek?

Ubezpieczenie na pierwszy pojazd dla kierowcy, który ukończył 18 lat jest nawet 10 razy większe od doświadczonego posiadacza prawka, posiadającego kolejny samochód. Najwyższe stawki dla młodocianych osiągają nawet 6000 złotych OC.

Te horrendalne kwoty można jednak obniżyć. Jak? Na początku pamiętaj o zakupie samochodu. Nie kuś się na wielkie silniki i osiągi. Pamiętaj, żeby auto było mniejsze, młodsze i miało sporo zabezpieczeń antywypadkowych. Im młodsze auto i mniejszy silnik, tym bardziej przyjaźnie będzie traktował Cię ubezpieczyciel.

Po drugie – przymierzając się do prawa jazdy pomyśl o OC przyszłego samochodu. Obniżyć składkę możesz przez zakup np. małej motorynki, zarejestrowanej na siebie. W ten sposób firmy będą wiedziały, że masz dobrą historię i nie narzucą Ci ogromnej marży.

Ostatnim, często używanym sposobem jest rejestrowanie współwłaściciela. Niektórzy kierowcy dobierają jako współwłaściciela doświadczonego kierowcę, ze zniżkami. My jednak polecamy inny sposób – najlepiej gdy to niedoświadczony kierowca zapisany jest jako współwłaściciel pojazdu, a zniżki brane są z głównego właściciela. Pamiętaj jednak, że w momencie kolizji z Twojej winy, właściciel może utracić część wypracowanych zniżek!

Tagi: , , ,
Marcin Lewicki
Prawo jazdy zdał dawno temu, ale świetnie pamięta egzaminacyjny stres. Wielki fan motoryzacji. Od ponad 10 lat związany z mediami w różnych rolach – najczęściej jako dziennikarz. Współpracownik UMK w Toruniu, gdzie uczy młodych adeptów dziennikarstwa. Copywriter, przedsiębiorca i miłośnik ruskich pierogów.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz