niedziela, 2 kwietnia, 2023
Banner Top

Stołeczne Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego bardzo często cierpią z powodu przeludnienia wywołanego liczbą kandydatów na kierowcę walących drzwiami i oknami do obiektów. Jeśli przygotowujesz się do egzaminu na prawo jazdy, sprawdź naszą listę godnych polecenie WORD-ów na Mazowszu. 

WORD Siedlce

Pierwszy Ośrodek Ruchu Drogowego i miasto, w którym jest zlokalizowany, od Warszawy dzieli godzina drogi. Z racji tego, że jest to miejscowość, w której populacja wynosi zaledwie 80 tysięcy, jest to jedno z bardziej przystępnych miejsc egzaminacyjnych dla młodych kierowców. Zdawalność egzaminu praktycznego plasuje się na satysfakcjonującym poziomie 43,2% (dane za rok 2020). 

WORD Zwoleń

Kolejny WORD znany jest z niezwykle niskiej zdawalności – nawet w porównaniu z Warszawą. Średnio egzamin praktyczny pozytywnie przechodzi co piąty adept kierownicy. Jest to wyjątkowo szokujące, biorąc pod uwagę fakt, że jest to miasteczko. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zwoleniu oddalony jest dwie godziny drogi od Warszawy. Tego miejsca z całą pewnością nie polecamy.

WORD Kozienice

Kozienice nie są znane z wysokiej zdawalności egzaminu na prawo jazdy. Choć jest to zdecydowanie większa miejscowość od poprzedniczki, to nadal ruch uliczny powinien sprzyjać kursantom. Z nieznanej przyczyny tak się jednak nie dzieje – egzamin praktyczny zdaje zaledwie 35,59% kandydatów na kierowców. 

WORD Sochaczew

Oddalony godzinę drogi od Warszawy Sochaczew przoduje w rankingu najwyższej zdawalności. Egzamin praktyczny zdaje tutaj 49,92% przyszłych kierowców. Jeśli obawiasz się o przebieg egzaminu – sochaczewski ośrodek to jedna z najlepszych opcji na Mazowszu. 

WORD Grójec

Tutaj zdawalność plasuje się na dobrym poziomie 38%. Choć wynik ten z pewnością mógłby być lepszy, to nie da się ukryć, że ośrodek w Grójcu jest przyjazny przyszłym kandydatom na kierowców. Warszawę od Grójca dzieli zaledwie 45 minut drogi. 

WORD Płock 

To kolejny lider zdawalności. W Płocku zdaje aż 44,67% kursantów. Z racji szybkich połączeń komunikacyjnych jest to jedna z najlepszych opcji na Mazowszu. Warto zaznaczyć, że jest to dość spore miasto liczące 120 tysięcy mieszkańców. Pomimo tego, nie odbija się to negatywnie na wynikach zdawalności.

WORD Ciechanów

Ciechanów jest przyjazny adeptom kierownicy. Aż 48,6% osób przystępujących do egzaminu praktycznego wychodzi z Wojewódzkiego Ośrodka z wyczekiwanym świstkiem potwierdzającym wystarczające umiejętności za kółkiem. Ciechanów oddalony jest od Warszawy o 1,5 godziny drogi. To miejsce absolutnie trzeba rozważyć.

WORD Garwolin

Oddalony zaledwie o 50 minut jazdy od Warszawy Ośrodek Ruchu Drogowego w Garwolinie może pochwalić się zaskakującą zdawalnością na poziomie 43%. Plusem będzie także krótszy czas oczekiwania na termin egzaminacyjny. 

Przeczytaj też: https://startmoto.pl/word-dla-ciebie/gdzie-zdawac/najwieksze-word-w-polsce-top-5/

Zdjęcie główne: Matheus Ferrero/pexels.com

Tagi: , ,
Szymon Kaźmierczak
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz