150 razy zdawała na prawo jazdy! Czy to rekordzistka?

CO NOWEGO?
150 razy zdawała na prawo jazdy! Czy to rekordzistka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielokrotne podejmowanie prób zdania egzaminu na prawo jazdy nas, Polaków, raczej nie dziwi. Wyczyn pewnej mieszkanki Wielkiej Brytanii jest jednak nie do pobicia.

Wynik, jakim jest 150 prób zdania egzaminu na prawo jazdy, wydaje się niesamowicie dziwny i nierealny. W pewnym stopniu taki jest, gdyż został on osiągnięty niezgodnie z prawem. Sprawcą tego zamieszania jest 29-latka z Wielkiej Brytanii. 

Wspomniana wyżej kobieta w latach 2018–2020 podeszła 150 razy do egzaminów teoretycznych i praktycznych, a za swoje usługi pobierała opłatę – za test teoretyczny około 700 funtów, a za praktyczny około 800 funtów. Prokuratura ustaliła, że w ten sposób kobieta wzbogaciła się nawet o 120 tysięcy funtów. 

Osoby, które korzystały z jej usług, miały problemy z zaliczeniem testów na prawo jazdy przede wszystkim przez brak dobrej znajomości języka angielskiego. Do oszustw doszło w Londynie, Birmingham, Swansea czy też Carmarthen. 29-latka została za to „nagrodzona” karą 8 miesięcy pozbawienia wolności, którą będzie odbywać przez 5 miesięcy, gdyż jest matką bardzo małego dziecka. Ostatecznie udowodniono jej wzięcie udziału w 63 egzaminach. 

Zdjęcie główne: mansour ehsani/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Więcej mandatów na autostradach! Za to mogą odpowiadać bramki!
Więcej mandatów na autostradach! Za to mogą odpowiadać bramki!
Już niebawem bramownice z wycofanego systemu viaTOLL mogą zostać wykorzystane w celu mierzenia prędkości kierowców na drogach szybkiego ruchu.
Jazda samochodem w starszym wieku – korzyści i ryzyka
Jazda samochodem w starszym wieku – korzyści i ryzyka
Współczesne społeczeństwo szybko się starzeje, a dostęp do różnych form mobilności staje się kluczowym aspektem zachowania niezależności i wysokiej jakości życia osób w starszym wieku.
Prawo jazdy od 17 lat? Jest stanowisko ministerstwa!
Prawo jazdy od 17 lat? Jest stanowisko ministerstwa!
Ministerstwo Infrastruktury nie zamierza obniżać granicy wieku umożliwiającego dopuszczenie do egzaminu prawa jazdy i w konsekwencji uzyskanie uprawnień kategorii B.
Ostatnie wpisy