Jak wybrać najlepszy samochód do miasta? 5 najlepszych modeli dla Ciebie!

Jak wybrać najlepszy samochód do miasta? 5 najlepszych modeli dla Ciebie!
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Samochód przeznaczony głównie do jazdy po mieście powinien być kompaktowy, aby bez problemu zmieścił się w wąskich uliczkach oraz miejscach parkingowych. Jednocześnie musi być także funkcjonalny oraz wygodny. Jeśli szukasz auta do miasta i nie wiesz, jakie modele wziąć pod uwagę, sprawdź nasz krótki poradnik. Znajdziesz w nim kilka sprawdzonych samochodów, które świetnie się sprawdzą do codziennej jazdy po zatłoczonym mieście.

Czym powinien wyróżniać się samochód do miasta?

Wybór auta nie jest łatwym zadaniem. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i parametrami. Najważniejsze cechy, którymi powinien wyróżniać się samochód idealny do miasta, to:

  • kompaktowe rozmiary nadwozia,
  • przestronne wnętrze,
  • ekonomiczne zużycie paliwa,
  • wydajny silnik,
  • niewysoka cena.

Warto także sprawdzić wyposażenie takiego modelu oraz zastosowane w nim systemy bezpieczeństwa. Dzięki temu uda Ci się znaleźć wymarzone auto, które spełni Twoje oczekiwania.

5 aut miejskich, które warto rozważyć

W zestawieniu znajdziesz małe samochody miejskie, które mają wszystko to, czym powinno wyróżniać się takie auto. Oprócz krótkiej charakterystyki znajdziesz tutaj także najważniejsze zalety każdego modelu.

Opel Corsa

Ten samochód to idealna propozycja dla osób, które szukają auta o kompaktowych rozmiarach, które jednocześnie wyróżnia się niezawodnością oraz świetnym wyglądem. Jest to pojazd nieskomplikowany pod względem technicznym, dlatego cechuje się małą awaryjnością. Użytkownicy tego modelu doceniają przede wszystkim estetyczny wygląd wnętrza, sporo miejsca w kabinie, a także niskie koszty eksploatacji. Na plus Opla Corsy przemawia także jego niska cena na rynku samochodów używanych. Jest to auto, które świetnie sprawdzi się do codziennej jazdy po mieście.

Renault Clio

To kolejny model, który warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania idealnego miejskiego samochodu. Wyróżnia się przede wszystkim odpornością na korozję, a także dużym wyborem benzynowych silników. Dzięki temu każdy może wybrać wersję dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Użytkownicy, którzy jeżdżą Renault Clio, doceniają także niskie koszty utrzymania oraz wygodne wnętrze. Nawet jeśli niezbędne jest przeprowadzenie naprawy tego samochodu, to wydatki na serwisowanie nie powinny być duże.

Skoda Fabia

Największym uznaniem oraz popularnością cieszy się wersja tego modelu wyposażona w silnik Volkswagena. Jest on wytrzymały, a zarazem ekonomiczny. Ten samochód wyróżnia się świetnymi osiągami jak na pojazd o tak niewielkich gabarytach. Dobrze wyciszone wnętrze sprawia, że jazda nim jest komfortowa i przyjemna. Na plus działa także łatwa dostępność do części zamiennych.

Seat Ibiza

Na szczególne uznanie zasługuje czwarta generacja tego kultowego modelu. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko temu, że doskonale się prezentuje, ale także swojej niezawodności. Użytkownicy, którzy na co dzień poruszają się tym samochodem, doceniają jego właściwości jezdne, a także bogate wyposażenie. Jednocześnie wszystkie urządzenia pokładowe są łatwe w obsłudze.

Hyundai i20

To model o kompaktowych rozmiarach, a jednocześnie z przestronnym wnętrzem. Ten samochód świetnie się prowadzi i jest niedrogi w eksploatacji. Bogate wyposażenie oraz intuicyjna deska rozdzielcza sprawiają, że jazda tym modelem to prawdziwa przyjemność. Kierowca ma także zapewnioną dobrą widoczność zza kierownicy.

To tylko kilka propozycji niedużych aut do miasta, które są niezawodne oraz komfortowe w prowadzeniu. Na rynku znajdziesz o wiele więcej modeli, które być może przypadną Ci do gustu.

Ubezpieczenie małego samochodu – o czym musisz pamiętać?

Każdy samochód musi mieć ważne ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ta polisa jest wymagana przepisami prawa, dlatego jej brak wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Jeśli kupisz samochód z rynku wtórnego, który ma ważne OC po poprzednim właścicielu, to możesz z niego korzystać aż do chwili, gdy umowa wygaśnie. W takim przypadku polisa nie odnowi się automatycznie, dlatego z odpowiednim wyprzedzeniem będziesz musiał kupić nową.

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale możesz także wybrać polisy nieobligatoryjne, takie jak AC lub NNW. AC, czyli autocasco, zapewni Ci finansowe wsparcie w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia Twojego pojazdu. Co ważne, obowiązuje ono również w przypadku, gdy to Ty jesteś sprawcą zdarzenia drogowego.

Zakres AC u poszczególnych ubezpieczycieli może się znacząco różnić, dlatego zastanów się dokładnie, co powinno obejmować. Zdecydowanie najlepszą ochronę daje AC all risk, czyli od wszystkich ryzyk, które nie zostały wyszczególnione jako wyłączenia odpowiedzialności w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Wiąże się to jednak z wyższą ceną składki. W znalezieniu taniego ubezpieczenia pomoże Ci kalkulator dostępny pod adresem: https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/.

Kompaktowy samochód to idealne rozwiązanie przede wszystkim do miasta. Jeśli poświęcisz odpowiednio dużo czasu na znalezienie idealnego modelu, z pewnością uda Ci się wybrać pojazd dopasowany do Twoich potrzeb.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koniec z używaniem telefonu na przejściu. Rząd przyjął ustawę
Koniec z używaniem telefonu na przejściu. Rząd przyjął ustawę
Zapisy dotyczące zakazu korzystania z urządzeń elektronicznych mają na celu poprawić bezpieczeństwo pieszych podczas pokonywania pasów poprzez usunięcie rozpraszacza.
Opanowanie techniki parkowania – klucz do pewnej jazdy dla początkujących kierowców
Opanowanie techniki parkowania – klucz do pewnej jazdy dla początkujących kierowców
Poznaj podstawy i tajniki parkowania samochodem. Zdobywaj wiedzę, nastawiaj się na sukces i nabieraj pewności za kierownicą, rozpoczynając swoją przygodę na drogach.
W maseczce na motocyklu? Co mówią przepisy?
W maseczce na motocyklu? Co mówią przepisy?
Sprawdzamy, czy każdy kask motocyklowy na pewno spełnia wymogi odnośnie zasłaniania ust i nosa w czasie pandemii.
Ostatnie wpisy