Prawo jazdy. Technologia w służbie kursantów

Prawo jazdy. Technologia w służbie kursantów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według statystyk – co piąty wypadek powodowany jest przez młodych kierowców. W samym 2019 roku spowodowali oni niemal 5 tys. zdarzeń drogowych. Zdobycz technologiczna ma wspomóc budowanie dobrych nawyków.

Przeważającą przyczyną wypadków drogowych wśród świeżo upieczonych kierowców było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Badanie PIU wskazuje, że kierowcy z tej grupy wiekowej lekceważą przepisy częściej niż inni. Aż 73% z nich uważa się za doświadczonych.

Jak przekonuje dyrektor business development w Starter24 – Technologia może pełnić rolę dodatkowego anioła stróża, który będzie pomagał kierowcom, zwłaszcza młodym, kształtować prawidłowe nawyki związane z zachowywaniem odpowiedniej odległości od samochodów, odpowiedniej prędkości, z unikaniem niekontrolowanej zmiany pasa ruchu. Wspólnie z jedną z poznańskich szkół nauki jazdy wdrożyliśmy pilotażowy program pomocy młodym kierowcom w kształtowaniu pozytywnych nawyków na drodze. W samochodach, którymi jeżdżą, zamontowaliśmy urządzenie, które w sposób graficzny lub dźwiękowy ostrzega przed ewentualnym wypadkiem, niekontrolowaną zmianą pasa ruchu czy nadmierną szybkością.

Z niecierpliwością czekamy na wstępne wyniki testów.

(fot. word.poznan.pl)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak będzie wyglądał egzamin na prawo jazdy kategorii B w 2022 roku?
Jak będzie wyglądał egzamin na prawo jazdy kategorii B w 2022 roku?
Zdawanie prawa jazdy nigdy nie było łatwością. Czy w 2022 roku coś się zmieni? A jeżeli tak, to na lepsze czy na gorsze?
Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?
Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?
Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu. Co ważne, OC przypisane jest do samochodu, a nie do kierowcy – a zatem posiadacz dwóch aut musi wykupić dwie polisy.
Czy za przekroczenie prędkości o 10 km/h jest mandat?
Czy za przekroczenie prędkości o 10 km/h jest mandat?
Przekroczenie prędkości to jedno z najczęściej spotykanych wykroczeń, które są karane mandatami. Sprawdź, co warto wiedzieć.
Ostatnie wpisy