Straciła prawo jazdy za… nieistniejący przepis?

CO NOWEGO?
Straciła prawo jazdy za… nieistniejący przepis?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pewien czas temu doszło do dość kontrowersyjnej sytuacji, w której 23-letnia mieszkanka Zabrza miała stracić prawo jazdy za nieistniejący przepis. Czy naprawdę tak było?

W 2021 roku kobieta z Zabrza wymusiła pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadziła do kolizji, w wyniku której motorowerzysta doznał złamania ręki. Z tego powodu policja zakwalifikowała to zdarzenie jako wypadek i skierowała sprawę bezpośrednio do sądu.

Ten z kolei orzekł jedynie karę grzywny. Następnie wszczęto jednak postępowanie administracyjne, przez które kobieta straciła również uprawnienia zdobyte po wypadku. Wedle prawników policja posłużyła się przepisem, który był nieaktywny od 2018 roku. 

Tak jednak nie było, gdyż przepis ten wygasł dopiero 17 września, czyli aż cztery miesiące po tym, jak uprawomocniony został wyrok sądu i dwa tygodnie po tym, jak kobiecie odebrano uprawnienia. Z tego powodu policja podtrzymuje, iż wszystko odbyło się w zgodzie z prawem. 

Zdj. główne: AndrzejRembowski/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najbardziej powszechne błędy młodych kierowców — czego unikać?
Najbardziej powszechne błędy młodych kierowców — czego unikać?
Polski system kształcenia kierowców nie jest doskonały. Wynikiem tego są liczne błędy w trakcie jazdy. Na czym najczęściej łapie się młodych adeptów sztuki jazdy samochodem?
Motocykl jako pierwszy pojazd zarejestrowany na siebie? Zobacz zalety rozwiązania
Motocykl jako pierwszy pojazd zarejestrowany na siebie? Zobacz zalety rozwiązania
Ubezpieczenia są sporym wydatkiem dla młodych kierowców. Istnieją jednak sposoby na ich obniżenie. Sprawdźmy jakie!
Jak przesyłać paczki za granicę?
Jak przesyłać paczki za granicę?
W dobie dynamicznego rozwoju gospodarki wielu Państw, przesyłki międzynarodowe nie stanowią żadnego problemu i mogą być dostarczane w dowolne zakątki świata. Dzięki temu komfortowo można przekazać paczkę swoim bliskim, nawet jeśli dzielą was tysiące kilometrów. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wysłać paczkę za granicę, to spieszymy z wyjaśnieniem.
Ostatnie wpisy