Co ułatwi załadunek towaru?

Co ułatwi załadunek towaru?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Załadunek i rozładunek towaru to jedno z podstawowych zadań każdej działalności z branży TSL. Każda firma bez wątpienia ma swoje własne procedury i schematy działań dotyczące obu tych procesów. Co jednak można zrobić, aby jeszcze bardziej usprawnić i ułatwić załadunek i rozładunek? Podpowiadamy!

Urządzenia i akcesoria umożliwiające szybszy załadunek i rozładunek towaru

Aby znacząco przyspieszyć załadunek i rozładunek towaru w Twojej firmie, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu. Niektóre urządzenia i akcesoria mogą okazać się niezwykle pomocne w usprawnieniu procesu załadunku i rozładunku. Jakie sprzęty warto więc wybrać?

Wózki samoładujące

Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są z pewnością wózki samoładujące. Stosując je, nie musisz korzystać z pomocy dodatkowych osób przy załadunku oraz rozładunku towarów. Te mobilne windy dają bowiem kierowcy pełną niezależność oraz swobodę działania. Pamiętaj jednak, aby wybrać wózek, który będzie miał możliwość stosowania w różnych typach i markach aut. Dla pełnej wygody korzystania powinien on także zajmować niemal tyle samo miejsca co ręczny wózek paletowy.

Małe żurawie

W załadunku i rozładunku pomocne mogą okazać się także niewielkie żurawie. Sprawdzą się one zarówno w przypadku klasycznych aut dostawczych, jak i w przypadku ciężarówek i pickupów. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie, zwłaszcza jeśli zajmujesz się przewozem towarów o nietypowych gabarytach. Pamiętaj jednak, że w przypadku żurawi przydadzą się także różnego rodzaju zawiesia wężowe i pasowe, które znajdziesz na stronie https://e-hak24.pl/dzwignice/zawiesia-akcesoria/zawiesia-pasowe. Przydadzą się także akcesoria takie jak wciągarki, na przykład te ze strony https://e-hak24.pl/dzwignice/wciagarki-bramowe

Rampy i suwnice

Nieocenione w usprawnieniu załadunku i rozładunku są również różnego rodzaju rampy i suwnice. Oprócz zwiększenia efektywności pracy odpowiadają one także za zwiększenie bezpieczeństwa. Ponadto są one niewielkie, z łatwością zmieszczą się w każdym samochodzie dostawczym, a ich samodzielne rozłożenie nie sprawia żadnych problemów. Warto także wspomnieć, że niektóre rampy i suwnice są w stanie unieść towary o ciężarze do nawet 500 kg, dlatego też sprawdzą się one również w przypadku przewozu towarów o nieco większych gabarytach.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co grozi za jazdę nieodśnieżonym i zamarzniętym pojazdem?
Co grozi za jazdę nieodśnieżonym i zamarzniętym pojazdem?
Czy wiesz, że za nieodśnieżony lub brudny samochód możesz dostać mandat? Dowiedz się, jaka za to grozi kara i dlaczego warto pamiętać o zachowaniu czystego pojazdu
Nowość w zabezpieczeniach antykradzieżowych samochodów – IKOL SVR Dashcam!
Nowość w zabezpieczeniach antykradzieżowych samochodów – IKOL SVR Dashcam!
Zdawać by się mogło, że rynek zabezpieczeń antykradzieżowych samochodów jest już pełen – można na nim znaleźć najróżniejsze formy ochrony od blokad mechanicznych, przez wyszukaną elektronikę. Czy to ostudza zapał złodziei?
Przejażdzka na przyczepie ciągnika zakończona zatrzymaniem prawa jazdy
Przejażdzka na przyczepie ciągnika zakończona zatrzymaniem prawa jazdy
Do niecodziennego doszło na terenie gminy Wałcz, gdzie mężczyzna kierujący ciągnikiem przewoził pasażerów na przyczepie.
Ostatnie wpisy