Co ułatwi załadunek towaru?

Co ułatwi załadunek towaru?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Załadunek i rozładunek towaru to jedno z podstawowych zadań każdej działalności z branży TSL. Każda firma bez wątpienia ma swoje własne procedury i schematy działań dotyczące obu tych procesów. Co jednak można zrobić, aby jeszcze bardziej usprawnić i ułatwić załadunek i rozładunek? Podpowiadamy!

Urządzenia i akcesoria umożliwiające szybszy załadunek i rozładunek towaru

Aby znacząco przyspieszyć załadunek i rozładunek towaru w Twojej firmie, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu. Niektóre urządzenia i akcesoria mogą okazać się niezwykle pomocne w usprawnieniu procesu załadunku i rozładunku. Jakie sprzęty warto więc wybrać?

Wózki samoładujące

Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są z pewnością wózki samoładujące. Stosując je, nie musisz korzystać z pomocy dodatkowych osób przy załadunku oraz rozładunku towarów. Te mobilne windy dają bowiem kierowcy pełną niezależność oraz swobodę działania. Pamiętaj jednak, aby wybrać wózek, który będzie miał możliwość stosowania w różnych typach i markach aut. Dla pełnej wygody korzystania powinien on także zajmować niemal tyle samo miejsca co ręczny wózek paletowy.

Małe żurawie

W załadunku i rozładunku pomocne mogą okazać się także niewielkie żurawie. Sprawdzą się one zarówno w przypadku klasycznych aut dostawczych, jak i w przypadku ciężarówek i pickupów. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie, zwłaszcza jeśli zajmujesz się przewozem towarów o nietypowych gabarytach. Pamiętaj jednak, że w przypadku żurawi przydadzą się także różnego rodzaju zawiesia wężowe i pasowe, które znajdziesz na stronie https://e-hak24.pl/dzwignice/zawiesia-akcesoria/zawiesia-pasowe. Przydadzą się także akcesoria takie jak wciągarki, na przykład te ze strony https://e-hak24.pl/dzwignice/wciagarki-bramowe

Rampy i suwnice

Nieocenione w usprawnieniu załadunku i rozładunku są również różnego rodzaju rampy i suwnice. Oprócz zwiększenia efektywności pracy odpowiadają one także za zwiększenie bezpieczeństwa. Ponadto są one niewielkie, z łatwością zmieszczą się w każdym samochodzie dostawczym, a ich samodzielne rozłożenie nie sprawia żadnych problemów. Warto także wspomnieć, że niektóre rampy i suwnice są w stanie unieść towary o ciężarze do nawet 500 kg, dlatego też sprawdzą się one również w przypadku przewozu towarów o nieco większych gabarytach.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nissan Juke – czy to auto dla młodego kierowcy?
Nissan Juke – czy to auto dla młodego kierowcy?
Juke kusi przede wszystkim swoją uniwersalnością i stylowością. Niemniej, pod maską skrywa także potężny silnik, który idealnie radzi sobie zarówno w mieście, jak i poza nim.
Korzyści z wynajmu samochodu
Korzyści z wynajmu samochodu
Jeśli potrzebujesz samochodu na krótki okres czasu, wynajem jest świetnym rozwiązaniem. Wypożyczalnie samochodów oferują wiele różnych pojazdów do wyboru i zazwyczaj można znaleźć idealny dla swoich potrzeb.
Jak często należy wymieniać filtr oleju?
Jak często należy wymieniać filtr oleju?
Jednym z podstawowych filtrów jest filtr oleju. Kiedy należy udać się do mechanika w związku z montażem nowego?
Ostatnie wpisy