Co warto wiedzieć o autach elektrycznych?

Co warto wiedzieć o autach elektrycznych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Samochody na prąd to ekologiczna alternatywa, która staje się coraz popularniejsza. Wiele osób decyduje się przesiąść do takiego właśnie elektrycznego pojazdu. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Poznaj wszystkie najważniejsze informacje dotyczące aut elektrycznych oraz dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na taki pojazd.

Podstawowe informacje o samochodach elektrycznych

Mimo że samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze, to wciąż wiele osób nie do końca wie, jak dokładnie działają takie pojazdy. Chociaż mogłoby się wydawać, że jest to nowinka technologiczna, to tego typu auta są produkowane już od XIX wieku. A jaka jest podstawowa zasada działania auta na prąd? Samochody elektryczne, nazywane często także pojazdami o napędzie akumulatorowym, wprawiane są w ruch przez jeden lub kilka silników elektrycznych, które pobierają prąd z baterii. Większość modeli tego typu jest wyposażona w proste, jednobiegowe przekładnie, chociaż warto mieć na uwadzę, że jeśli zdecydujesz się na auto o typowych cechach sportowych, to możesz spodziewać się  skrzyń dwuprzekładniowych.

Ilość energii, jaką magazynuje bateria samochodu elektrycznego, jest zależna oczywiście od jej pojemności. Jeśli więc chcesz cieszyć się długą jazdą bez konieczności ładowania, to zwróć uwagę na ten aspekt. Pamiętaj też, że samochody elektryczne możesz bez problemu ładować na większości stacji paliw, a także możesz zamontować ładowarkę w swoim garażu. Ładowarki do aut elektrycznych znajdziesz na https://columbusenergy.pl/dla-domu/ladowarki-do-samochodow/

Zalety samochodów elektrycznych

Samochody na prąd nie bez powodu stają się tak popularne – mają one bowiem wiele zalet. Przede wszystkim jest to z pewnością bardziej ekologiczna forma przemieszczania się po mieście. Ponadto posiadacze aut na prąd są też bardziej uprzywilejowani. Zielona tablica rejestracyjna, oznaczająca auto elektryczne, daje kierowcy wiele udogodnień. Przede wszystkim zielone tablice uprawniają Cię do korzystania z tak zwanych buspasów, a także zwalniają Cię z opłat za korzystanie ze stref płatnego parkowania. Warto także pamiętać o różnego rodzaju programach takich jak Mój Elektryk, które gwarantują Ci korzystne dofinansowanie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ketut Subiyanto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
20-latek jechał z prędkością 247 km/h. Stracił prawo jazdy   i trafił przed sąd
20-latek jechał z prędkością 247 km/h. Stracił prawo jazdy i trafił przed sąd
Podczas patrolu, grupa SPEED natknęła się na szarżującego młodego mężczyznę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.
Akcja „Bezpieczne Hulajnogi” w toku! Co przygotował białostocki WORD?
Akcja „Bezpieczne Hulajnogi” w toku! Co przygotował białostocki WORD?
Celem akcji jest przekazywanie wiedzy w zakresie korzystania z hulajnóg elektrycznych w świetle przepisów prawa.
Będą uczyć jeździć po autostradzie. To pierwszy kurs w Polsce!
Będą uczyć jeździć po autostradzie. To pierwszy kurs w Polsce!
Jazda po autostradzie jest piętą achillesową młodych kierowców. Na pomoc ma przyjść kurs organizowany przez Autostrady Wielkopolskie.
Ostatnie wpisy