Czego nie powinno zabraknąć w aucie podczas długiej podróży?

CO NOWEGO?
Czego nie powinno zabraknąć w aucie podczas długiej podróży?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeżeli przed Tobą długa podróż samochodem, powinieneś zrobić wszystko, żeby była ona jak najbardziej wygodna i przyjemna. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w samochodzie, żeby tak było.

Uchwyty samochodowe

Dzięki nim mamy pewność, że telefon będzie znajdował się w stabilnej pozycji. To przydatna możliwość zwłaszcza wtedy, gdy kierowca potrzebuje mieć telefon w zasięgu wzroku. Dzięki temu może bezpiecznie odbierać połączenia albo korzystać z nawigacji GPS w telefonie. Najczęściej można spotkać uchwyty samochodowe montowane na przyssawkę, ale łatwo można kupić również takie z teleskopowym ramieniem, które pozwala w odpowiedni sposób ustawić telefon albo uchwyty grawitacyjne. Te z kolei zapewniają bezpieczeństwo komórki nawet podczas jazdy po dziurach albo podczas dynamicznej jazdy.

Ładowarki samochodowe

Najlepiej dobierać je według wydajności urządzenia. Niektóre telefony pobierają prąd o większym, inne o mniejszym natężeniu. Najczęściej zasilacze samochodowe podłącza się do zapalniczki w aucie. Ładowarki mogą też pełnić inne funkcje. Te bardziej zaawansowane są wyposażone w termometr albo woltomierz czy też w transmiter Bluetooth, dzięki któremu możemy słuchać muzyki z telefonu przez radio samochodowe. Dzięki ładowarce można wybrać się w każdą, nawet bardzo długą podróż autem, bez ryzyka, że zostaniemy pozbawieni kontaktu ze światem.

Słuchawki Bluetooth i zestawy głośnomówiące

Odbieranie telefonu w czasie jazdy stanowi zagrożenie na drodze, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy jest to konieczne. W takiej sytuacji niezbędny jest zestaw głośnomówiący. Najwygodniejszym rozwiązaniem są zestawy wbudowane w radio samochodowe. W takim przypadku rozmówcę słyszymy w głośnikach samochodu. Jeśli jednak nie mamy takiego radia, wystarczy kupić tradycyjny zestaw głośnomówiący lub słuchawkę Bluetooth. Wystarczy je tylko połączyć z komórką.

Nawigacja GPS

Bez tego akcesorium nie wybieramy się raczej w dalekie podróże. Dzięki nawigacji możemy zaplanować najbardziej optymalną trasę i ominąć takie odcinki dróg, które z różnych przyczyn są zakorkowane. W znaczny sposób ułatwia to dotarcie do celu, dzięki czemu zwiększa się komfort jazdy samochodem. Dodatkowym gadżetem może być lokalizator samochodowy, który pozwala ustalić dokładną pozycję samochodu na mapie.

Radio CB

Dzięki temu urządzeniu możemy mieć kontakt z innymi kierowcami. Pozwoli nam to uzyskać informacje o aktualnej sytuacji na drodze, a także wszelkich objazdach, wypadkach drogowych czy innych utrudnieniach.

Kable rozruchowe

Rozładowany akumulator to wcale nie tak rzadki problem, jak mogłoby się wydawać. To wyjątkowo kłopotliwe zwłaszcza, jeśli jesteśmy daleko od domu. Akumulator rozładowuje się najczęściej zimą, jednak nie jest to zasadą. Warto wyposażyć więc samochód w kable rozruchowe, które pozwolą uruchomić go w razie rozładowanego akumulatora.

Rezerwowy kanister

Nie zawsze mamy możliwość natychmiastowego uzupełnienia paliwa, więc warto mieć przy sobie rezerwowy kanister do paliwa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nawet, jeśli do stacji benzynowej pozostało kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów, nie staniemy w środku trasy z pustym bakiem.

Oferta akcesoriów i narzędzi, które są przydatne w podróży autem, jest bardzo duża. Istotne jest jednak to, żeby spośród gadżetów, z których korzystamy w czasie jazdy, wybrać tylko te niezbędne. Zbyt duża ilość akcesoriów może rozpraszać uwagę kierowcy, a to z kolei może się okazać męczące i niebezpieczne.

Zdj. główne: Sahej Brar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podkarpacie. Policja zatrzymała uprawnienia 19-letniemu kierowcy
Podkarpacie. Policja zatrzymała uprawnienia 19-letniemu kierowcy
Do zatrzymania doszło w poniedziałek, 21 grudnia, na odcinku Drogi Krajowej nr 19 w Miejscu Piastowym.
Kiedy, kto i jak będzie musiał wymienić prawo jazdy? Odpowiadamy!
Kiedy, kto i jak będzie musiał wymienić prawo jazdy? Odpowiadamy!
Wymiana prawa jazdy to dla kierowców z dłuższym stażem dość abstrakcyjna sytuacja. Ma się to zmienić w 2028 roku.
Wieczny kursant. W ciągu 17 lat oblał 192 egzaminy
Wieczny kursant. W ciągu 17 lat oblał 192 egzaminy
Czy rzeczywiście jest to warte zachodu? Na uznanie zasługuje przede wszystkim determinacja i nieustępliwość kursanta
Ostatnie wpisy