Jak sprawdzić pojazd sprowadzany z zagranicy?

Jak sprawdzić pojazd sprowadzany z zagranicy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Samochód sprowadzony z zagranicy to zawsze pewna doza niepewności w kwestii sprawności wszystkich jego podzespołów. Jak więc skutecznie podejść do sprawy i sprawdzić auto na przykład pod kątem zalania, usterek silnika czy innych części?

Jak sprawdzić, czy auto jest popowodziowe?

Pierwszym, na co powinieneś zwrócić uwagę, jest elektryka. Praca silnika powinna pokrywać się ze wskazaniami komputera pokładowego, jeżeli na przykład wskazówki “latają”, prawdopodobnie auto zostało wcześniej zalane. Sprawdzaj szyny foteli, które mogą być skorodowane, skup się również na równej pracy szczególnie Diesla. W tym drugim przypadku może się okazać, że filtr cząstek stałych nie działa prawidłowo, a to ze względu na zatkanie się mułem czy glonami. Również w skrzyni biegów mogą pojawiać się tego typu niespodzianki, co więcej, systemy bezpieczeństwa w samochodzie popowodziowym nie będą pracować prawidłowo. Dziwne mogą wydawać się także sparciałe uszczelki progowe, ślady zalania na reflektorach czy przykry zapach stęchlizny z tapicerki. W takich przypadkach najlepiej podziękować handlarzowi i nie korzystać z jego usług bez względu na samochód.

Skup się na silniku i najważniejszych podzespołach

Warto wspomnieć, że najważniejszą kwestią w przypadku samochodu popowodziowego jest silnik oraz ewentualne podzespoły, które po zalaniu przestały pracować, czy też pracują nieprawidłowo. Wspomniany silnik, a raczej jego niepewną pracę możesz wychwycić, wciskając pedał gazu i obserwując wskaźniki na desce rozdzielczej. Podczas wyższych obrotów możesz także usłyszeć charakterystyczny dźwięk, który nijak ma się do tego, jak silnik powinien pracować. Przemyśl kontrolę filtra cząstek stałych, filtra paliwa oraz oleju przekładniowego, jeśli podejrzewasz, że samochód jest popowodziowy. Wszystko to sprawi, że będziesz większa szansa na to, że nie kupisz takiego auta pod wpływem emocji czy chwili. Jeśli już zdecydujesz się na zakup samochodu niesprawnego, niekoniecznie zalanego, ale na przykład z wadliwą skrzynią, zawsze istnieje szansa na jej wymianę. Polecamy wtedy skrzynię biegów Fiat Ducato 2.5 d, będziesz miał pewność jej poprawnego działania.

Zamów sprowadzenie wymarzonego samochodu w zaufanej firmie!

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z usług profesjonalnej firmy, która sprowadza samochody z zagranicy na zamówienie, takiej jak: https://dadaauto.pl/sprowadzanie-samochodow-z-niemiec/. Będziesz miał wtedy pewność, że pojazd, który kupujesz, jest w pełni sprawny i przede wszystkim wolny od śladów mogących wskazywać na zalanie. Co ważne w takiej firmie istnieje możliwość zamówienia dowolnego samochodu bez względu na jego markę czy model. Masz więc wiele opcji do wyboru, co z pewnością ułatwi zakup. Pracownicy to wykwalifikowany personel mechaników, który skrupulatnie bada podzespoły kupowanych samochodów. Nie stawiasz na swoje umiejętności czy zapewnienia sprzedającego, które często są kłamliwe. Otrzymujesz auto, którego sprawność potwierdzili fachowcy.

Fot.: Tim Samuel/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie najlepiej zdawać egzamin na kategorię A?
Gdzie najlepiej zdawać egzamin na kategorię A?
Zdanie prawa jazdy potrafi być sporym wyzwaniem. Stres sprawia, że wiele podejść kończy się wynikiem negatywnym. Gdzie najlepiej jest zdawać egzamin na kategorię A?
Pięć propozycji samochodów dla kierowców bez prawka!
Pięć propozycji samochodów dla kierowców bez prawka!
Wiesz, że nie zawsze prawo jazdy kategorii B jest wymagane do prowadzenia samochodu? Są auta, którymi możesz jeździć bez najpopularniejszego uprawnienia, albo po zdaniu innych egzaminów – przed 18 rokiem życia. Przedstawiamy pięć propozycji popularnych aut tego typu.
Jak bezpiecznie rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem?
Jak bezpiecznie rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem?
Jak prowadzić bezpieczną konwersację telefoniczną jako kierowca?
Ostatnie wpisy