Jaki kask na motocykl wybrać?

Jaki kask na motocykl wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy doświadczony motocyklista doskonale wie, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Dlatego żaden z nich nie oszczędza na odpowiednim stroju i akcesoriach zapewniających bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszy elementów jest tu kask. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak go właściwie dobrać.

Jak dobrać kask motocyklowy?

Model kasku motocyklowego przede wszystkim dobrany powiem być pod kątem stylu jazdy. Inny bowiem wybrać należy do jazdy turystycznej, a inny do jazdy sportowej. Dlatego przed zakupem kasku należy się dokładnie zastanowić gdzie, jak i w jakich warunkach zamierza się jeździć na motocyklu.

Jaki kask na pierwszy motocykl?

Początkujący kierowcy powinni w szczególności zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nie ma co ukrywać, że ich umiejętności nie są jeszcze dość zaawansowane, a tym samym w ich przypadku ryzyko upadku jest dużo większe. Dlatego początkujący motocykliści koniecznie zakupić powinni kask posiadający homologację i atesty bezpieczeństwa. Tylko taki kask zmniejszy ryzyko uszkodzenia głosy podczas upadku. Istotne staje się zatem miejsce jego zakupu. Powinien być to sprawdzony sklep motocyklowy. Dobrym przykładem może być tu choćby HJC Polska. Można mieć wówczas pewność, że kask cechuje się najwyższą jakością i jest w pełni bezpieczny. Jeśli z kolei chodzi o typ kasku, to początkujący motocykliści postawić powinni na kask szczękowy.

Jaki kask na motocykl turystyczny?

W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się kask integralny. Wynika to po prostu z tego, że ten model kasku umożliwia podniesienie szczęki. Dzięki temu motocyklista może załatwić różne sprawy bez konieczności zdejmowania kasku. Co więcej, w takim kasku bez problemu zamontować można interkom. To znacznie ułatwia komunikację z innymi motocyklistami w trakcie grupowego wyjazdu. Podsumowując, kaski integralne są najwygodniejsze i najbardziej praktyczne w przypadku jazdy turystycznej. Wspomniana marka HJC Polska również takie modele oferuje.

Jaki kask na motocykl sportowy?

W tym przypadku także sprawdzić może się kask integralny. Pamiętać jednak trzeba, że musi być to produkt z najwyższej półki. Na pewno zapewniać powinien doskonałą wentylację podczas jazdy. Dodatkowo taki kask powinien skutecznie tłumić hałas. Oczywiście kask na motocykl sportowy musi mieć wykonaną skorupę z jak najtrwalszych materiałów. Wszystko po to, aby głowa była w nim w pełni bezpieczna. Pod tym kątem również warto zwrócić uwagę na ofertę HJC Polska. Szeroki asortyment pozwoli każdemu motocykliście na dobór takiego kasku, który idealnie spełniać będzie jego oczekiwania.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mansoor

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy znamy wszystkie obowiązki kierowcy po kolizji drogowej?
Czy znamy wszystkie obowiązki kierowcy po kolizji drogowej?
Artykuł omawia, jakie są obowiązki kierowcy po zaistniałej kolizji drogowej, od spraw jak zagwarantowanie bezpieczeństwa do procedur raportowania i naprawy.
Lubuskie: mundurowi i mieszkańcy połączyli siły w walce z piratami drogowymi
Lubuskie: mundurowi i mieszkańcy połączyli siły w walce z piratami drogowymi
Jak skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Sprawdź!
Jak zwracać się do egzaminatora? To problem dla zdających
Jak zwracać się do egzaminatora? To problem dla zdających
Przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy to dopiero początek. Wynik jest zależny od wielu kwestii – nawet takich jak kultura osobista.
Ostatnie wpisy