Wątpliwości co do obostrzeń rządowych. Jak za nimi nadążyć?

CO NOWEGO?
Wątpliwości co do obostrzeń rządowych. Jak za nimi nadążyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiany w ramach obostrzeń w związku z sytuacją epidemiologiczną powodują chaos legislacyjny i prawny, który sprawia, że niezwykle ciężko jest być na bieżąco z obowiązującymi przepisami.

Zakrywanie ust i nosa w samochodach nie jest już regulowane prawnie. Obecnie, prawo to obowiązuje jedynie w transporcie publicznym. Jednakże, jeszcze nie tak dawno firmy przewozowe i Polacy musieli mierzyć się z absurdalnymi przepisami, które co chwilę były nowelizowane.

Kontrowersje budziły także przepisy dotyczące poruszania się samochodem z powyżej siedmioma miejscami. Takim pojazdem mogą jeździć wyłącznie cztery osoby – nie dotyczy to jednak osób wspólnie zamieszkujących. Przypominami, że to ograniczenie nadal obowiązuje w pojazdach prywatnych i firmowych!

Kolejnym wciąż obowiązyjącym przepisem jest nakaz zakrywania ust i nosa podczas jazdy na rowerze i biegania. A przynajmniej do 29 listopada.

Co z seniorami? Osoby, które skończyły 70. rok życia wciąż nie mogą opuszczać domu poza ujętymi w rozporządzeniu wyjątkami dotyczącymi – wykonywania czynności służbowych i zawodowych; zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego; sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

(Photo by Trnava University on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpiecznie jeździć autem jesienią i zimą?
Jak bezpiecznie jeździć autem jesienią i zimą?
Jazda samochodem zawsze powinna być uważna i ostrożna, jednak w porze jesienno-zimowej warto zwrócić na bezpieczeństwo dodatkową uwagę. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, aby jeździć bezpiecznie jesienią i zimą.
Egzamin w kraju spoza Unii Europejskiej – czy warto?
Egzamin w kraju spoza Unii Europejskiej – czy warto?
Zdanie prawa jazdy to zadanie, które okazuje się w naszym kraju bardzo trudne. Z tego powodu wiele osób szuka okazji za granicą. Czy warto zrobić to w kraju spoza Unii Europejskiej?
Jak wybrać odpowiednie odmiany kukurydzy dla swojego gospodarstwa?
Jak wybrać odpowiednie odmiany kukurydzy dla swojego gospodarstwa?
Szukasz odpowiednich odmian kukurydzy dla swojego gospodarstwa? Odkryj praktyczne porady i kryteria, które pomogą Ci podjąć właściwy wybór i zwiększyć produktywność Twojej uprawy.
Ostatnie wpisy