Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kupiłeś nowe auto i chcesz je ubezpieczyć, ale nie wiesz, na jaką polisę się zdecydować? A może chcesz zapewnić dodatkową ochronę dla swojego pojazdu i obowiązkowe OC nie jest dla Ciebie wystarczające? Dowiedz się, jakie ubezpieczenie samochodu warto wybrać!

OC – ubezpieczenie obowiązkowe dla każdego

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu. Co ważne, OC przypisane jest do samochodu, a nie do kierowcy – a zatem posiadacz dwóch aut musi wykupić dwie polisy. Warto wiedzieć, że zakres OC jest w Polsce szczegółowo regulowany przez ustawę. Oznacza to, że jest on identyczny w każdej firmie ubezpieczeniowej, niezależnie od ceny.

OC zapewnia jednak bardzo podstawową ochronę – a dokładnie chroni nie tylko kierowcę, ale też innych użytkowników drogi, w tym pieszych i rowerzystów. Kiedy kierowca spowoduje szkodę, osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie z jego OC. Fakt, że każdy kierowca na drodze posiada OC, to swego rodzaju gwarancja, że w razie wypadku można liczyć na odszkodowanie z OC sprawcy.

Należy jednak pamiętać, że OC nie zapewnia ochrony posiadaczowi auta. Kiedy spowoduje on szkodę, nie może liczyć na żadne odszkodowanie. Z tego powodu wielu kierowców decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie samochodu.


Dla wielu kierowców niezbędne jest również NNW

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dla ogromnej części kierowców jest niezbędne, podobnie jak OC. Oczywiście polisa ta nie jest obowiązkowa, jednak wiele firm ubezpieczeniowych zachęca do NNW razem z OC.

Ubezpieczenie NNW zapewnia dodatkową ochronę dla kierowcy i pasażerów. Jeśli dojdzie do jakiegoś zdarzenia, na przykład wypadku drogowego, i któraś z osób w samochodzie dozna uszczerbku na zdrowiu, otrzyma odszkodowanie. Pieniądze z NNW sprawdzą się na przykład, gdy potrzebne będzie leczenie i rehabilitacja.

Autocasco – dodatkowa ochrona Twego auta

Na Autocasco decydują się przede wszystkim właściciele nowszych samochodów. Taka polisa zapewnia bardzo szeroką ochronę, między innymi na wypadek kradzieży samochodu, pożaru lub zniszczenia przez dzikie zwierzęta. Co bardzo istotne, na odszkodowanie z AC można liczyć również w sytuacji, gdy to właściciel auta będzie sprawcą – na przykład gdy dojdzie do szkody parkingowej.

Polisa Autocasco wielu kierowcom daje poczucie bezpieczeństwa. Niestety, ceny takiej polisy potrafią być bardzo wysokie – szczególnie wtedy, gdy zakres ubezpieczenia ma być szeroki. Warto skorzystać z kalkulatora OC, który pozwala również na sprawdzenie cen Autocasco. Wiele towarzystw oferuje bardzo korzystne rabaty dla kierowców, którzy zdecydują się na pakiet OC + AC.

Warto zapoznać się z poradnikiem: https://www.porowneo.pl/ubezpieczenia/porady/samochodu/jak-sprawdzic-czy-pojazd-ma-oc

Pomoc zawsze wtedy, kiedy potrzebujesz

Assistance to szczególny rodzaj polisy, który cieszy się coraz większą popularnością. To dobra propozycja dla kierowców, którzy chcą cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy auto odmówi posłuszeństwa, gdy opona zostanie przebita lub gdy konieczne będzie holowanie, kierowca będzie mógł skorzystać właśnie z Autocasco.


Bardzo często wezwanie lawety czy skorzystanie z wulkanizacji mobilnej jest drogie, a doliczyć należy do tego koszt naprawy samochodu. Assistance może okazać się nieocenioną pomoc, gdy nagle dojdzie do awarii. Z reguły wystarczy skontaktować się pod wskazanym numerem telefonu z ubezpieczycielem, a pomoc pojawi się bardzo szybko. Biorąc pod uwagę, że ceny Autocasco są bardzo korzystne, warto zdecydować się na takie ubezpieczenie.

Podsumowanie

Jak widać, kierowcy mogą swobodnie wybierać spośród różnego rodzaju polis. Oprócz OC można zdecydować się na NNW, Autocasco czy Assistance. Ceny w przypadku zakupu kilku rodzajów ubezpieczenia komunikacyjnego mogą być bardzo korzystne, dlatego warto zdecydować się na dodatkową ochronę.

Zdjęcia: materiały od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje na drogach. Grupa „Speed” z Olkusza podsumowała sezon urlopowy. Było sporo mandatów
Wakacje na drogach. Grupa „Speed” z Olkusza podsumowała sezon urlopowy. Było sporo mandatów
Grupa policyjna stacjonująca w Olkuszu skontrolowała podczas tegorocznych wakacji 348 pojazdów, których kierowcy popełnili 350 wykroczeń. W związku z tym nałożyła 253 mandaty karne. To zatrważająca liczba dla funkcjonariuszy i nie tylko.
Kiedy ubezpieczać pojazd, by zyskać zniżki? Odpowiadamy!
Kiedy ubezpieczać pojazd, by zyskać zniżki? Odpowiadamy!
OC to obowiązkowe ubezpieczenie, o którym powinien pomyśleć każdy kierowca. Podpowiadamy, jaką firmę wybrać oraz jakie czynniki mają wpływ na wysokość zniżek.
Oficjalnie rusza system e-Toll. Kogo obowiązuje rejestracja?
Oficjalnie rusza system e-Toll. Kogo obowiązuje rejestracja?
W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę zwiększającą przepustowość i ograniczającą zatory na państwowych autostradach.
Ostatnie wpisy