Jest wyrok w głośnej sprawie. Egzaminator ukarany

CO NOWEGO?
Jest wyrok w głośnej sprawie. Egzaminator ukarany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo głośna sprawa dotycząca wypadku śmiertelnego w trakcie egzaminu na prawo jazdy doczekała się wyroku. Egzaminator został za to zdarzenie ukarany. 

W sierpniu 2018 roku w Zaskalu w powiecie nowotarskim doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym. W wyniku ran odniesionych w jego trakcie zmarła 18-latka, która była wtedy kierowcą w trakcie państwowego egzaminu na prawo jazdy. W wyniku tego sprawa trafiła do sądu, gdzie oskarżony o niemyślne naruszenie zasad ruchu drogowego został egzaminator, czyli Edward R. 

Po 4 latach Edward R. usłyszał wyrok. Sąd uznał go za winnego nieumyślnego naruszenia zasad ruchu drogowego, gdyż pozwolił egzaminowanej przejechać przez znak stop, oskarżył go także o nieudzielenie jej wystarczającej pomocy, gdyż nie podjął próby wyprowadzenia egzaminowanej z pojazdu, gdy ta nie reagowała na polecenie opuszczenia go. 

Wyrok, który usłyszał Edward R., to 18 miesięcy pozbawienia wolności, zakaz wykonywania zawodu instruktora i egzaminatora przez 5 lat, a także nawiązka na rzecz pokrzywdzonych. Będzie musiał wypłacić po 50 tys. zł dla rodziców oraz brata zmarłej. Obciążono go także kosztami procesowymi w wysokości 42 tys. zł.

Zdj. główne: niekverlaan/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyprowadzenia auta z poślizgu – poznaj zasady postępowania
Wyprowadzenia auta z poślizgu – poznaj zasady postępowania
Chcesz wiedzieć, jak skutecznie wyjść z poślizgu? Podpowiemy, jak to zrobić, kiedy przyczepność z nawierzchnią straci tylna oraz przednia oś. Sprawdź już teraz!
Jakie uprawnienia musisz mieć, by prowadzić tira?
Jakie uprawnienia musisz mieć, by prowadzić tira?
Chcesz zostać zawodowym kierowcą TIRa? Nie jest to takie proste, o czym przekonasz się, kiedy przeczytasz ten artykuł.
Kierowcy mogą uczyć się w szkole jazdy Renault! Za darmo!
Kierowcy mogą uczyć się w szkole jazdy Renault! Za darmo!
Zajawka: Takich inicjatyw, jak Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault powinno być w naszym kraju więcej. Co to jest i kto może zapisać się na bezpłatne szkolenia?
Ostatnie wpisy