Nastolatek bez uprawnień prowadził opla! Ta sytuacja zaskoczyła policjantów

CO NOWEGO?
Nastolatek bez uprawnień prowadził opla! Ta sytuacja zaskoczyła policjantów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do niebywałego zdarzenia doszło w powiecie lubińskim. Funkcjonariusze zatrzymali opla, który wcześniej próbował uniknąć kontroli. Za kierownicą siedział… 13-latek.

Na łamach startmoto.pl często piszemy o kierowcach, którzy tracą uprawnienia dopiero po odebraniu prawa jazdy. O 13-letnim kierowcy, który nawet nie może podejść do egzaminu jednak dotychczas nie wspominaliśmy.

Patrolujący ulice policjanci z Lubina chcieli zatrzymać do kontroli podejrzany samochód. Kierowca tego pojazdu siedział w dość specyficznej pozycji. Ten, zamiast zatrzymać się na wezwanie policjantów (przypomnijmy, że to obowiązek kierowcy), zaczął uciekać. Po 100 metrach pościgu zatrzymał pojazd i zaczął biec. Funkcjonariusze szybko dogonili „uciekiniera”, który okazał się… 13-latkiem.

Jakież było zdziwienie policjantów, kiedy okazało się, że zatrzymanym jest 13-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nieletni oświadczył funkcjonariuszom, że poczekał aż jego ojciec pójdzie spać, a następnie bez jego wiedzy zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nie chciało mu się spać i nudził się.

powiedział mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Młody uciekinier wyszedł na przepustkę z zakładu opiekuńczo-wychowawczego, aby spędzić Święta z rodziną. Teraz jest pod opieką ojca. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(fot. pixabay.com/ilustracyjne)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zdajesz na B+C? Oto jak będzie przebiegał egzamin!
Zdajesz na B+C? Oto jak będzie przebiegał egzamin!
W polskich WORD-ach do jednych z najczęściej zdobywanych kategorii zalicza się kategorię B oraz C. Co trzeba zrobić, by móc je zdobyć i jak przebiegać będą egzaminy na nie?
Młodzi kierowcy muszą uważać! Mogą szybciej stracić prawo jazdy!
Młodzi kierowcy muszą uważać! Mogą szybciej stracić prawo jazdy!
Młodzi kierowcy muszą się od początku 2022 roku szczególnie pilnować. Zaostrzenie przepisów oznacza, że znacznie szybciej mogą stracić swoje wywalczone prawo jazdy.
Czym jest smar molibdenowy i gdzie się go stosuje?
Czym jest smar molibdenowy i gdzie się go stosuje?
Praca różnego rodzaju mechanizmów generuje ogromną ilość drgań, które negatywnie przekładają się na żywotność układu oraz efektywność jego pracy.
Ostatnie wpisy