Nastolatek bez uprawnień prowadził opla! Ta sytuacja zaskoczyła policjantów

CO NOWEGO?
Nastolatek bez uprawnień prowadził opla! Ta sytuacja zaskoczyła policjantów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do niebywałego zdarzenia doszło w powiecie lubińskim. Funkcjonariusze zatrzymali opla, który wcześniej próbował uniknąć kontroli. Za kierownicą siedział… 13-latek.

Na łamach startmoto.pl często piszemy o kierowcach, którzy tracą uprawnienia dopiero po odebraniu prawa jazdy. O 13-letnim kierowcy, który nawet nie może podejść do egzaminu jednak dotychczas nie wspominaliśmy.

Patrolujący ulice policjanci z Lubina chcieli zatrzymać do kontroli podejrzany samochód. Kierowca tego pojazdu siedział w dość specyficznej pozycji. Ten, zamiast zatrzymać się na wezwanie policjantów (przypomnijmy, że to obowiązek kierowcy), zaczął uciekać. Po 100 metrach pościgu zatrzymał pojazd i zaczął biec. Funkcjonariusze szybko dogonili „uciekiniera”, który okazał się… 13-latkiem.

Jakież było zdziwienie policjantów, kiedy okazało się, że zatrzymanym jest 13-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nieletni oświadczył funkcjonariuszom, że poczekał aż jego ojciec pójdzie spać, a następnie bez jego wiedzy zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nie chciało mu się spać i nudził się.

powiedział mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Młody uciekinier wyszedł na przepustkę z zakładu opiekuńczo-wychowawczego, aby spędzić Święta z rodziną. Teraz jest pod opieką ojca. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(fot. pixabay.com/ilustracyjne)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Egzamin w kraju spoza Unii Europejskiej – czy warto?
Egzamin w kraju spoza Unii Europejskiej – czy warto?
Zdanie prawa jazdy to zadanie, które okazuje się w naszym kraju bardzo trudne. Z tego powodu wiele osób szuka okazji za granicą. Czy warto zrobić to w kraju spoza Unii Europejskiej?
Kiedy egzaminy będą odbywały się normalnie? WORD-y vs rząd!
Kiedy egzaminy będą odbywały się normalnie? WORD-y vs rząd!
Za niskie pensje i zabieranie WORD-om źródeł zarobku – to właśnie te kwestie wywołują ostatnio sporo dyskusji w świetle protestów egzaminatorów.
Jak dostosować obraz na płótnie do twojego stylu wnętrza?
Jak dostosować obraz na płótnie do twojego stylu wnętrza?
Odkryj tajniki harmonijnego łączenia dekoracji ściennej z ogólnym stylem wnętrza. Przedstawiamy kroki, dzięki którym Twoje obrazy na płótnie staną się idealnym dopełnieniem domowej przestrzeni.
Ostatnie wpisy