Samochód na początek za 3000 złotych – zobacz nasze propozycje

Samochód na początek za 3000 złotych – zobacz nasze propozycje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Świeżo upieczony kierowca marzy tylko o tym, żeby mieć swój własny samochód i uczyć się jeździć. Nie warto jednak od razu rzucać się na piękne samochody, lepiej na początek nauczyć się jeździć na czymś, czego będzie mniej szkoda.

Odebranie prawa jazdy z własnym nazwiskiem to dopiero początek przygody. Schody zaczynają się, kiedy zaczynamy jeździć sami i wszystko zależy od naszych umiejętności. W takich przypadkach nierzadko dochodzi do obcierek czy puknięć. Dlatego nie warto od razu kupować wielkich i wygodnych samochodów, a spróbować własnych sił w nieskomplikowanym aucie, którego naprawa nie będzie drenować kieszeni.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że po samochodach, które są warte 3 tysiące, nie można oczekiwać bezwzględnej bezawaryjności. Ważne jest natomiast, żeby można było takie auto szybko naprawić bez inwestowania większych pieniędzy. Dlatego wybraliśmy auta, które nie brylują w raportach niezawodności, za to są świetne do nauki jazdy i do tanich napraw.

Opel Astra

Opel Astra budował polską motoryzację po upadku PRL. W naszym budżecie bez problemu da się znaleźć samochody z pierwszej i drugiej generacji. Trzeba pamiętać, że Ople lubią rdzewieć, jednak jeśli samochód ma być na rok czy dwa, to bez problemu powinno się udać znaleźć odpowiedni egzemplarz.

Samochód był oferowany w wersji hatchback, sedan, kombi, coupé i cabrio. Ostatnie dwa to samochody raczej weekendowe i droższe, dlatego warto się skupić na trzech najbardziej popularnych wersjach. Części również są dość tanie, a każdy mechanik powinien sobie poradzić z usterkami z tego auta. Idealny samochód na tani transport.

Renault Clio II

Bardzo popularny mieszczuch ma już swoje lata. Nigdy nie wiódł też prymu w niezawodności, ale to, co trzeba mu przyznać, to bezawaryjne silniki benzynowe. Usterki, które przydarzają się w tym aucie, dotyczą raczej elektroniki i nie unieruchamiają samochodu, a tylko irytują właściciela. 

Jest natomiast bardzo duży wybór samochodów na rynku wtórnym, więc w ogłoszeniach można przebierać. Przy odrobinie szczęścia może też się znaleźć nieźle wyposażony egzemplarz, choć ze względu na budżet raczej ciężko będzie znaleźć samochód z klimatyzacją czy nawigacją. 

Auto bardzo dobrze znane mechanikom, części jest cała masa, a w mieście powinien bez problemu sprawdzić się ze swoimi niewielkimi gabarytami. Dla bezstresowej jazdy najlepiej ograniczyć się do poszukiwania samochodów z silnikiem zasilanym benzyną.

Daewoo Lanos

Wyrób wprost z polskiej fabryki na Żeraniu. Był niegdyś niesamowicie popularny wśród Polaków. To daje nadzieję na znalezienie egzemplarza krajowego z niewielkim przebiegiem.

Opinie na temat jego niezawodności są różne, choć ogólnie można uznać, że jest to trwałe auto. Ma nieskomplikowane silniki i bardzo tanie części. Z reguły wyposażenie jest dość ubogie, jednak zdarzają się egzemplarze nawet z klimatyzacją. 

Podczas poszukiwań najlepiej sprawdzać samochód ze względu na korozję. Niektóre Lanosy były cynkowane i takich najlepiej poszukiwać. Te bez problemu powinny jeszcze posłużyć dobrych kilka lat. Samochodów zardzewiałych najlepiej unikać, bo za ułamek ceny naprawy można znaleźć ładny, nie zepsuty egzemplarz.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomimo przejechania pieszego, zdał egzamin na prawo jazdy
Pomimo przejechania pieszego, zdał egzamin na prawo jazdy
Jak to możliwe, że mimo spowodowania uszczerbku na zdrowiu pieszego młody kierowca zdał egzamin na prawo jazdy?
Poradnik wyboru optymalnego rozwiązania do przechowywania: przegląd różnych typów regałów i ich zastosowań
Poradnik wyboru optymalnego rozwiązania do przechowywania: przegląd różnych typów regałów i ich zastosowań
Artykuł porównujący różne typy regałów do przechowywania, z naciskiem na optymalizację przestrzeni i efektywność. Dowiedz się więcej o wyborze odpowiedniego rozwiązania do Twoich potrzeb.
Zastosowanie nowoczesnych technologii w precyzyjnej obróbce metali
Zastosowanie nowoczesnych technologii w precyzyjnej obróbce metali
Odkryj jak nowoczesne technologie rewolucjonizują sektor precyzyjnej obróbki metali poprzez analizę szczegółowego studium przypadku.
Ostatnie wpisy