W maseczce na motocyklu? Co mówią przepisy?

CO NOWEGO?
W maseczce na motocyklu? Co mówią przepisy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zamknięty kask motocyklowy z całą pewnością spełnia wymagania dotyczące zakrywania ust i nosa. Czy to samo tyczy się kasku otwartego?

Biurokracja

Wprowadzenie sobotnych obostrzeń na szczęście nie zmienia faktu, że kask motocyklowy spełnia wszelkie nakazy zakrywania ust i nosa –

Do odwołania na obszarze czerwonym nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, ust i nosa

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Jednakże, sprawa klaruje się zgoła inaczej w przypadku kasków otwartych – z jednej strony spełniają one wszelkie wymagania, jednak z drugiej strony nie spełnia wymogu odnośnie obowiązku zakrywania ust i nosa. Również dla funkcjonariuszy może być to sprawa sporna i mogą poczuć się zmuszeni do wymierzenia kary w wysokości 500 zł.

Dlatego lepiej będzie, jeśli na najbliższe kilka miesięcy całkowicie zrezygnujecie z kasku otwartego na rzecz tych innego typu. Bo w końcu – po co prowadzić bezsensowną walkę z wymiarem sprawiedliwości?

(Photo by Harley-Davidson on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną pakowarkę próżniową dla twojej kuchni?
Jak wybrać idealną pakowarkę próżniową dla twojej kuchni?
Odkryj funkcjonalność, różnorodność i kluczowe czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru pakowarki próżniowej, niezbędnej w każdej nowoczesnej kuchni.
Koniec z rekwirowaniem prawa jazdy na trzy miesiące?
Koniec z rekwirowaniem prawa jazdy na trzy miesiące?
To cenna inicjatywa, która wpłynie na poprawę sytuacji kierowców w konfrontacji ze służbami porządkowymi.
Wszystko co musisz wiedzieć o najnowszych zmianach w prawie drogowym!
Wszystko co musisz wiedzieć o najnowszych zmianach w prawie drogowym!
Nie oznacza to jednak, że nie mamy stosować się do znaków. W niektórych miejscach, zwłaszcza na dwupasmowych ulicach, nadal będziemy mogli się poruszać z większą prędkością.
Ostatnie wpisy