Coraz więcej młodych dorosłych jeździ bez uprawnień!

CO NOWEGO?
Coraz więcej młodych dorosłych jeździ bez uprawnień!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tylko w zeszłym roku, mundurowi zatrzymali blisko pięć tysięcy młodych osób nie posiadających stosownych uprawnień. Jak się okazuje, wzrost podobnych przypadków w porównaniu z latami ubiegłymi wynosi aż 30%!

Według danych niderlandzkiej prokuratury, w 2020 roku aż 5130 nieletnich zostało ukaranych grzywną za prowadzenie pojazdu bez posiadania uprawnień. W poprzednich latach było to odpowiednio 4066 i 4115 osób. Co ciekawe, najmłodsi mieli tylko 12 lat!

Niestety, to prawie normalne zachowanie. Podczas pandemii nuda wśród młodych ludzi jest jeszcze większa, a egzaminy na prawo jazdy były odwołane. Młodzi ludzie robią to impulsywnie, nie zastanawiając się dokładnie nad konsekwencjami. Nie zdają sobie sprawy z tego, że nie są ubezpieczeni, a jeśli zostaną złapani, to będą ukarani.

przekazała Rosanne Som de Cerff z fundacji Halt

Według kobiety, młodzież uważa takie zachowania za całkowicie normalne – w końcu rówieśnicy też to robią. Trudno było się spodziewać tak ogromnego społecznego problemu w Holandii. Jak tamtejsze władze powinny sobie poradzić z zaistniałą sytuacją?

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie płyny musisz regularnie sprawdzać w aucie?
Jakie płyny musisz regularnie sprawdzać w aucie?
Regularne serwisowanie samochodu jest wyjątkowo ważne, jeśli chcesz czuć się pewnie i bezpiecznie podczas jazdy. Dowiedz się więc, jakie płyny eksploatacyjne musisz koniecznie sprawdzać oraz okresowo wymieniać.
Olsztyński WORD zawiesił egzaminy na prawo jazdy
Olsztyński WORD zawiesił egzaminy na prawo jazdy
Egzaminy zostały zawieszone do 30 października.
Rodzaje opon samochodowych: letnie, zimowe, całoroczne
Rodzaje opon samochodowych: letnie, zimowe, całoroczne
Sprawdź, co warto wiedzieć na temat mocnych i słabych stron różnych rodzajów opon, aby przy kolejnej konieczności zakupu wybrać właściwie.
Ostatnie wpisy