Wymiana prawa jazdy w 2022 roku – zobacz wszystkie informacje

CO NOWEGO?
Wymiana prawa jazdy w 2022 roku – zobacz wszystkie informacje
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak co roku wielu kierowców będzie zmuszonych wymienić swoje prawo jazdy. Co czeka takie osoby w 2022 roku? 

Najważniejsza informacja dotycząca wymiany prawa jazdy to naturalnie cena. Wydanie tego dokumentu od nowa kosztuje tyle samo, co dla kierowców otrzymujących je po raz pierwszy, czyli 100 złotych. Do tego należy doliczyć także wynoszącą 50 groszy opłatę ewidencyjną. Jeszcze więcej zapłacić trzeba, gdy wymagane są ponowne badania lekarskie. Za te każdy lekarz musi zażądać dokładnie 200 złotych. 

Gdy trzeba wymienić prawo jazdy, należy w tym celu przygotować wymagane dokumenty. Należy do nich wniosek o wydanie prawa jazdy, kolorowe zdjęcie w wymiarach 35×45 milimetrów, dowód zapłaty za wydanie prawa jazdy, a także dwa oświadczenia. Jedno z nich mówi o zapoznaniu się z treścią artykułu 233 kk, a drugie to oświadczenie złożone w trybie art. 11 ust. 1 pkt 5 ustawy o kierujących pojazdami. Z takim zestawem należy złożyć wniosek w wydziale komunikacji. 

Zdj. główne: Robfoto/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prawo jazdy 2022 – jak je zdobyć?
Prawo jazdy 2022 – jak je zdobyć?
Na zdobycie prawa jazdy decyduje się coraz więcej osób zarówno młodszych, jak i starszych. Co czeka kandydatów na kierowców, którzy swój kurs będą zaliczać w roku 2022?
Co zrobić w przypadku poważnej awarii auta?
Co zrobić w przypadku poważnej awarii auta?
Co zrobić, kiedy dojdzie do awarii samochodu na drodze? Jak możesz jej uniknąć i jak poradzić sobie, kiedy wystąpi? Czy zająć się po naprawieniu usterki? Sprawdź nasze rady!
Kiedy można zdawać prawo jazdy na kategorię C+E?
Kiedy można zdawać prawo jazdy na kategorię C+E?
Prawo jazdy kategorii C+E to dokument, który może otworzyć przed nami niezwykle interesującą ścieżkę kariery kierowcy ciężarówki. Kiedy możemy starać się o takie uprawnienia?
Ostatnie wpisy