Uwaga na jazdę bez prawka! Może zaboleć!

Uwaga na jazdę bez prawka! Może zaboleć!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rok 2022 oznacza spore zaostrzenie przepisów w kwestii karania za wszelkiego rodzaju wykroczenia. Jazda bez uprawnień będzie teraz bardzo bolesna. 

Kierowcy powoli przyzwyczajają się do nowego, bardzo rygorystycznego taryfikatora, który wprowadzono od 2022 roku. Nie ma się co dziwić, gdyż stawki niektórych mandatów są naprawdę duże i za samo przekroczenie prędkości można pożegnać się z kwotą rzędu 2500 złotych, czyli prawie tyle, ile wynosi wynagrodzenie minimalne brutto. 

Przy okazji zmian w przepisach zajęto się także kwestią jazdy bez wymaganych uprawnień. Wcześniej za kierowanie pojazdem nieuwzględnionym w swojej kategorii prawa jazdy było się „nagradzanym” mandatem w wysokości 300 złotych. W wypadku braku jakichkolwiek uprawnień kara wynosiła 500 złotych. Teraz taki kierowca będzie ukarany mandatem, a w zasadzie grzywną w wysokości 1500 złotych. To nie wszystko. Każde takie wykroczenie ma się kończyć sprawą w sądzie, który może nałożyć na takowego kierowcę zakaz prowadzenia pojazdów na pewien okres. 

Zdj. główne: Jonathan Cooper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze auto do nauki jazdy – TOP5
Najlepsze auto do nauki jazdy – TOP5
Jako świeżo upieczony kierowca stoisz przed nie lada wyzwaniem. Który samochód okaże się odpowiedni do celów edukacyjnych? Z myślą o Tobie przygotowaliśmy zestawienie prezentujące pięć najlepszych aut do nauki jazdy.
Limanowa. W wigilię doszło do wypadku
Limanowa. W wigilię doszło do wypadku
Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia - kierujący samochodem osobowym marki Ford nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy pojazdu marki Seat.
Kategorie prawa jazdy w Polsce – co oznaczają symbole?
Kategorie prawa jazdy w Polsce – co oznaczają symbole?
Jakie kategorie prawa jazdy występują w Polsce? Co oznaczają? Przekonaj się!
Ostatnie wpisy