Uwaga na jazdę bez prawka! Może zaboleć!

Uwaga na jazdę bez prawka! Może zaboleć!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rok 2022 oznacza spore zaostrzenie przepisów w kwestii karania za wszelkiego rodzaju wykroczenia. Jazda bez uprawnień będzie teraz bardzo bolesna. 

Kierowcy powoli przyzwyczajają się do nowego, bardzo rygorystycznego taryfikatora, który wprowadzono od 2022 roku. Nie ma się co dziwić, gdyż stawki niektórych mandatów są naprawdę duże i za samo przekroczenie prędkości można pożegnać się z kwotą rzędu 2500 złotych, czyli prawie tyle, ile wynosi wynagrodzenie minimalne brutto. 

Przy okazji zmian w przepisach zajęto się także kwestią jazdy bez wymaganych uprawnień. Wcześniej za kierowanie pojazdem nieuwzględnionym w swojej kategorii prawa jazdy było się „nagradzanym” mandatem w wysokości 300 złotych. W wypadku braku jakichkolwiek uprawnień kara wynosiła 500 złotych. Teraz taki kierowca będzie ukarany mandatem, a w zasadzie grzywną w wysokości 1500 złotych. To nie wszystko. Każde takie wykroczenie ma się kończyć sprawą w sądzie, który może nałożyć na takowego kierowcę zakaz prowadzenia pojazdów na pewien okres. 

Zdj. główne: Jonathan Cooper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co trzeba zrobić, żeby zostać diagnostą samochodowym?
Co trzeba zrobić, żeby zostać diagnostą samochodowym?
Interesuje Cię praca jako diagnosta samochodowy? Okazuje się, że jest to rzeczywiście bardzo ciekawa profesja, która idealnie pasuje do każdego pasjonaty motoryzacji. Dlatego, jeżeli Ty również zastanawiasz się nad tym, aby pracować w tym zawodzie, warto dowiedzieć się, co dokładnie należy zrobić, aby pracować jako diagnosta samochodowy.
Nowe zmiany w taryfikatorze – na to musisz uważać!
Nowe zmiany w taryfikatorze – na to musisz uważać!
Koszmar kierowców w Polsce spełnił się 1 stycznia 2022 roku. Od tego dnia obowiązuje bowiem nowy taryfikator mandatów, który znacząco zaostrzył kary. Na co uważać?
Zmiany w systemie edukacji kierowców? Rodzice nauczą jeździć samochodem?
Zmiany w systemie edukacji kierowców? Rodzice nauczą jeździć samochodem?
Według uzasadnienia, celem przyświecającym nowelizacji prawa jest poprawa umiejętności przyszłych kierowców. Czy to odpowiedni krok?
Ostatnie wpisy