Młodzi kierowcy muszą uważać! Mogą szybciej stracić prawo jazdy!

Młodzi kierowcy muszą uważać! Mogą szybciej stracić prawo jazdy!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nowe przepisy uderzą praktycznie w każdego. Od teraz wszelkie wykroczenia są znacznie bardziej dotkliwe i mogą skończyć się szybszą utratą prawa jazdy – w szczególności w przypadku młodych kierowców. 

2022 rok to moment tragiczny dla wielu kierowców. Od stycznia podniesiono mandaty, które teraz jednorazowo mogą wynosić do 5000 złotych, a niektóre wykroczenia są warte aż 2500 złotych. Od września z kolei w życie wejdą nowe przepisy, które jeszcze bardziej napsują krwi, zwłaszcza młodym kierowcom. 

Za młodego kierowcę uznaje się takiego, który ma prawo jazdy krócej niż rok. Żeby stracił on prawo jazdy, musi zebrać 20, a nie 24 punkty karne, a ponadto uzbieranie takiej liczby oznacza konieczność zdania obu egzaminów od nowa. Do tej pory za jednym razem możliwe było otrzymanie „jedynie” 10 punktów karnych. Od września liczba ta wzrośnie aż do 15, a ponadto niektóre wykroczenia będą karane ostrzej niż do tej pory. 

Zdjęcie główne: Scott Rodgerson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
20-latek jechał z prędkością 247 km/h. Stracił prawo jazdy   i trafił przed sąd
20-latek jechał z prędkością 247 km/h. Stracił prawo jazdy i trafił przed sąd
Podczas patrolu, grupa SPEED natknęła się na szarżującego młodego mężczyznę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.
Jak prawidłowo dobrać części do naprawy silnika Twojego pojazdu
Jak prawidłowo dobrać części do naprawy silnika Twojego pojazdu
Poznaj sprawdzone metody na wybór części samochodowych, które poprawią wydajność i bezpieczeństwo Twojego pojazdu. Naucz się, jak prawidłowo wybrać części do naprawy auta.
Ochrona zniżek OC – na czym to polega?
Ochrona zniżek OC – na czym to polega?
Wielu z klientów towarzystw ubezpieczeniowych boi się, że wypracowana przez lata zniżka może pójść w niepamięć wskutek jednorazowego incydentu. Rozwiązaniem są zniżki OC. Jednak na czym to dokładnie polega?
Ostatnie wpisy