Młodzi kierowcy muszą uważać! Mogą szybciej stracić prawo jazdy!

Młodzi kierowcy muszą uważać! Mogą szybciej stracić prawo jazdy!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nowe przepisy uderzą praktycznie w każdego. Od teraz wszelkie wykroczenia są znacznie bardziej dotkliwe i mogą skończyć się szybszą utratą prawa jazdy – w szczególności w przypadku młodych kierowców. 

2022 rok to moment tragiczny dla wielu kierowców. Od stycznia podniesiono mandaty, które teraz jednorazowo mogą wynosić do 5000 złotych, a niektóre wykroczenia są warte aż 2500 złotych. Od września z kolei w życie wejdą nowe przepisy, które jeszcze bardziej napsują krwi, zwłaszcza młodym kierowcom. 

Za młodego kierowcę uznaje się takiego, który ma prawo jazdy krócej niż rok. Żeby stracił on prawo jazdy, musi zebrać 20, a nie 24 punkty karne, a ponadto uzbieranie takiej liczby oznacza konieczność zdania obu egzaminów od nowa. Do tej pory za jednym razem możliwe było otrzymanie „jedynie” 10 punktów karnych. Od września liczba ta wzrośnie aż do 15, a ponadto niektóre wykroczenia będą karane ostrzej niż do tej pory. 

Zdjęcie główne: Scott Rodgerson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć najtańsze OC dla młodego kierowcy?
Jak znaleźć najtańsze OC dla młodego kierowcy?
W gąszczu ogłoszeń firm ubezpieczeniowych znajdziesz cały wachlarz ofert – przeważnie jednak pozostawiają one wiele do życzenia pod względem opłat. Czy nieprzepłacanie za OC jest możliwe?
Samochody używane: Toyota oferuje samochody z gwarancją
Samochody używane: Toyota oferuje samochody z gwarancją
Jeśli jesteś na rynku używanego samochodu, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup Toyoty. Nie tylko Toyoty są niezawodne samochody, ale również pochodzą z gwarancją, która obejmuje główne elementy pojazdu. Jest to świetny dodatek, który może dać ci spokój przy zakupie używanego samochodu. W tym wpisie omówimy różne rodzaje gwarancji oferowanych przez Toyotę i ich zakres. Przedstawimy również kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni samochód Toyoty dla siebie.
Tym musisz kierować się, wybierając swoje pierwsze auto
Tym musisz kierować się, wybierając swoje pierwsze auto
Zobacz, na co zwrócić uwagę, kupując swój pierwszy samochód. To dobry poradnik dla początkujących kierowców.
Ostatnie wpisy