Jak serwisować przestrzeń magazynową?

Jak serwisować przestrzeń magazynową?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń magazynowa powinna być przede wszystkim w pełni funkcjonalna oraz bezpieczna dla wszystkich osób, które funkcjonują w jej obrębie. Jak więc zadbać o magazyn oraz jak go prawidłowo serwisować? Przedstawiamy nasze sprawdzone sposoby, dzięki którym przestrzeń magazynowa w Twojej firmie będzie na jak najwyższym poziomie. 

Jaka powinna być przestrzeń magazynowa?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jak powinna wyglądać dobrze zorganizowana przestrzeń magazynowa. 

Przy projektowaniu przestrzeni magazynowej należy uwzględnić przede wszystkim dwie podstawowe wartości: maksymalizacja funkcjonalności oraz bezpieczeństwo pracy na magazynie. Aby stworzyć przestrzeń, która będzie zgodna z tymi wartościami, należy pamięć, że rodzaj, powierzchnia oraz wyposażenie magazynu powinny być dostosowane do towarów, które będą w nim przechowywane. 

Skupiając się na wyposażeniu – magazyn powinien być wyposażony między innymi w różnego rodzaju regały, drabiny, palety oraz antresole. Warto zdecydować się także na profesjonalne klimatyzatory Wrocław jest miastem, w którym w pełni zrealizujesz swój projekt magazynu.

Serwisowanie przestrzeni magazynowej

Przestrzeń magazynowa powinna być również odpowiednio serwisowana. Co należy uwzględnić podczas takiego serwisu?

Serwis i naprawa regałów magazynowych

Podstawowym wyposażeniem każdego magazynu są oczywiście regały – regały paletowe, regały wspornikowe, regały wjezdne oraz regały półkowe. Stąd też serwisowanie wszelkiego rodzaju regałów magazynowych powinno być na samej górze Twojej listy prac serwisowych. 

Należy pamiętać przy tym, że należy to robić nie tylko ze względu na zwiększenie żywotności i trwałości regałów, ale także ze względu na prawo – według rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 (dz. U. Nr 191, poz. 1596 oraz z 2003r. Nr 178 poz. 1745) oraz znowelizowanej normy europejskiej PN-EN 15 635 na każdym właścicielu magazynów spoczywa obowiązek systematycznej kontroli stanu regałów magazynowych.

Audyt energetyczny

Aby Twój magazyn działał w pełni sprawnie i wydajnie, to podczas przeprowadzania prac serwisowych oraz kontroli ogólnego stanu magazynu, warto zdecydować się także na audyt energetyczny przedsiębiorstwa – audytel.pl. Taki audyt ma na celu przede wszystkim przeprowadzenie szczegółowych i potwierdzonych obliczeń dotyczących wszelkich działań związanych z energią oraz zaproponowanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej – oznacza to, że informacje uzyskane po audycie pozwolą Ci na optymalizacje wszelkich procesów energetycznych w Twoim magazynie. 

Fot.: CHUTTERSNAP/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Małe miasto czy metropolia – gdzie lepiej uczyć się jeździć?
Małe miasto czy metropolia – gdzie lepiej uczyć się jeździć?
Przed adeptem nauki jazdy stoi spore wyzwanie i dylemat - gdzie lepiej się uczyć? W tym artykule raz na zawsze stawiamy sprawę jasno i odpowiadamy na to nurtujące pytanie.
Jazda zimą – na co musisz zwrócić uwagę?
Jazda zimą – na co musisz zwrócić uwagę?
Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą pomóc podczas jazdy samochodem w niesprzyjającej aurze. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas jazdy zimą.
Pomimo przejechania pieszego, zdał egzamin na prawo jazdy
Pomimo przejechania pieszego, zdał egzamin na prawo jazdy
Jak to możliwe, że mimo spowodowania uszczerbku na zdrowiu pieszego młody kierowca zdał egzamin na prawo jazdy?
Ostatnie wpisy