Płukanka do silnika TEC 2000 – jak dbać o samochód?

Płukanka do silnika TEC 2000 – jak dbać o samochód?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wraz z nadejściem sezonu zimowego warto kompleksowo zadbać o nasz samochód, aby nie pojawiły się żadne problemy z jego funkcjonowaniem. Ekstremalne warunki pracy, jakim samochód jest poddawany w tym okresie mogą przyczynić się do różnego rodzaju usterek i konieczności wymiany elementów. Kilka prostych kroków i odpowiednia profilaktyka, mogą zaoszczędzić nam wielu nieprzyjemności. Przekonaj się jak w prosty sposób zadbać o samochód.

Wymiana płynów eksploracyjnych

Pomimo że większość współczesnych samochodów działa teraz praktycznie automatycznie, i o każdym problemie z płynami eksploracyjnymi poinformuje nas odpowiednia kontrolka, to nic nie zastąpi porządnej kontroli. Nie zajmie nam to dużo czasu, a będziemy w stanie zadbać o odpowiedni poziom oleju silnikowego, płynu chłodniczego, płynu hamulcowego oraz wielu innych.

Warto także dokładnie przeczyścić układ chłodzący, aby w okresie zimowym, w którym intensywnie ogrzewać będziemy auto nie była ona zagrzybiona. Możemy skorzystać  z profesjonalnego serwisu i uzupełnić czynnik, lub skorzystać z dostępnych na rynku środków do odświeżania klimatyzacji.

Wymiana filtrów

Filtry w samochodzie pełnią niezwykle ważną rolę i nie możemy zapominać o ich regularnej wymianie. Najlepiej stosować się do zaleceń producenta w określaniu ich okresu przydatności, jednak często nadgorliwość może pomóc w zachowaniu czystości samochodu. Przed zbliżającymi się trudnymi warunkami pogodowymi warto sprawdzić, w jakiej kondycji jest:

  • filtr powietrza,
  • filtr oleju,
  • filtr paliwa,
  • i filtr kabinowy.

Czyszczenie silnika

Jednym z głównych czynników powodujących awarie silnika jest jego zabrudzenie. Ta skomplikowana maszyneria potrzebuje do pracy optymalnych warunków, a nawet małe ilości kurzu, brudu czy resztek oleju negatywnie wpływają na jego działanie. Szczególnie niebezpieczny jest nagar, czyli efekt spalania oleju oraz zanieczyszczeń z zewnątrz. Osadza się on na metalowych powierzchniach newralgicznych elementów jednostki napędowej utrudniając ich smarowanie. Przez to smarowanie jest utrudnione i dochodzi do szybkiego zużycia i potencjalnych awarii.

Bez dużego nakładu pracy i środków możesz wyczyścić silnik bez jego demontażu. Posłuży Ci do tego płukanka do silnika, którą wlewa się do oleju tuż przed jego wymianą. W ten sposób pozbędziemy się z układu wszelkich zanieczyszczeń, sadzy czy nagaru. Zwiększymy w ten sposób od razu osiągi silnika, poprawiając kompresję i zapewnimy długotrwałą ochronę zwiększając wydajność nowego oleju.

Sprawdź ofertę sklepu TEC 2000

Firma TEC 2000 to producent środków do pielęgnacji samochodu działający na rynku od wielu lat. Przez ten czas dopracowaliśmy formułę naszych środków, dostarczając klientom nowoczesne preparaty o doskonałym składzie. W naszej ofercie znajdziesz między innymi uszlachetniacze, płukanki, odgrzybiacie klimatyzacji, dodatki do olejów i inne. Zapewniają one nie tylko doskonałą ochronę podzespołów, ale także poprawiają ogólne osiągi pojazdu. Zachęcamy do zapoznania się z produktami z naszego asortymentu dostępnymi na stronie https://tec2000.pl/.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawny, efektywny i bezpieczny podjazd pod górę – poznaj zasady
Sprawny, efektywny i bezpieczny podjazd pod górę – poznaj zasady
Pokonywanie wzniesień dla wielu kierowców stanowi problem. Sprawdź, jak sprawnie i bezpiecznie podjeżdżać pod górę.
Wyzwania zawodowe w branży logistycznej
Wyzwania zawodowe w branży logistycznej
Z jakimi wyzwaniami mierzy się branża logistyczna? Jak wpływają one na spedytorów oraz kierowców zawodowych?
Jaki samochód tani w utrzymaniu dla początkującego kierowcy wybrać?
Jaki samochód tani w utrzymaniu dla początkującego kierowcy wybrać?
Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie samochodu to bardzo istotna część bycia kierowcą.
Ostatnie wpisy