Terminy egzaminu na prawo jazdy coraz dłuższe

CO NOWEGO?
Terminy egzaminu na prawo jazdy coraz dłuższe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na egzamin praktyczny w wielu Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego trzeba czekać nawet miesiąc – w ciągu roku czas oczekiwania wydłużył się kilkukrotnie.

„W Warszawie czas oczekiwania wynosi średnio 28 dni, w Poznaniu cały miesiąc, w Katowicach i Krakowie jeszcze dłużej. Jeszcze rok temu kursanci czekali na sprawdzian zaledwie kilka do maksymalnie 10 dni. Problem jest tym większy, że w czasie zarazy coraz więcej osób stawia na prywatny transport, by uniknąć tłoku w autobusach, tramwajach czy metrze. Wielu z dziś zdających na prawo jazdy zdecydowało się na egzamin, by zapewnić sobie bezpieczeństwo” pisze Rzeczpospolita.

By przedstawić skalę problemu, warto sięgnąć po statystyki. Według danych, w Poznaniu do końca września wydano zaledwie 20 tysięcy uprawnień – czyli aż o 14 tysięcy mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na problemy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wpływa wiele czynników – największym z nim jest pandemia, która nie tylko wymusza reżim sanitarny, ale również kwarantanne ośrodka w przypadku wykrycia zakażenia wśród pracowników.

(By Rakoon – Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93052566)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Toruńska szkoła nauki jazdy opublikowała materiał wzbudzający kontrowersję!
Toruńska szkoła nauki jazdy opublikowała materiał wzbudzający kontrowersję!
Wbrew pozorom, najbardziej dostało się instruktorowi i szkole jazdy, a nie nieostrożnemu kierowcy. Internauci zarzucają szkole nieefektywne metody uczenia.
Pierwsza jazda samochodem – na czym się skupić?
Pierwsza jazda samochodem – na czym się skupić?
Właśnie nadszedł ten dzień, dziś pierwszy raz poprowadzisz samochód, zaczynasz kurs na prawo jazdy. Sprawdź wcześniej, o czym powinieneś pamiętać w trakcie pierwszej i kolejnych jazd.
Jak bezpiecznie jeździć autem jesienią i zimą?
Jak bezpiecznie jeździć autem jesienią i zimą?
Jazda samochodem zawsze powinna być uważna i ostrożna, jednak w porze jesienno-zimowej warto zwrócić na bezpieczeństwo dodatkową uwagę. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, aby jeździć bezpiecznie jesienią i zimą.
Ostatnie wpisy