Wszystko, co musisz wiedzieć o OC i AC Forda

Wszystko, co musisz wiedzieć o OC i AC Forda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pojazdy marki Ford są bardzo chętnie wybierane przez wielu kierowców. To, co jest w nich najbardziej doceniane, to przede wszystkim znakomita jakość wykonania poszczególnych elementów, ponadczasowa stylistyka i bardzo dobre właściwości jezdne. W ofercie amerykańskiego producenta znaleźć można obecnie wiele wartych uwagi modeli. Wśród najpopularniejszych pojazdów znajdują się m.in. Ford Focus, Ford Galaxy, Ford Mondeo czy Ford Transit. Warto pamiętać o tym, że w zależności od konkretnego modelu, wysokość polisy OC i AC może się różnić. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych ubezpieczeń?

Od czego zależy wysokość składki OC dla Forda?

Jak już wspomniano wcześniej, wysokość składki OC dla Forda jest uzależniona od konkretnego modelu, ale na tym lista czynników się nie kończy. Przy ustalaniu wysokości polisy dla klienta, towarzystwa ubezpieczeniowe korzystają ze specjalnego algorytmu, który uwzględnia takie kwestie, jak m.in.: wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny, dzietność kierowcy, historię ubezpieczeniową, rok produkcji oraz przebieg pojazdu. Niezwykle ważna jest także pojemność jednostki napędowej – im jest ona większa, tym większe prędkości można osiągnąć samochodem, co znacząco zwiększa ryzyko spowodowania wypadku. Dlatego będąc posiadaczem Forda z mocnym silnikiem, trzeba się przygotować na znacznie wyższe składki niż w przypadku innych modeli.

Od czego zależy wysokość składki AC dla Forda?

A jak sprawa wygląda w przypadku ubezpieczenia dodatkowego AC? Bardzo podobnie, choć lista czynników uwzględnianych w algorytmach poszczególnych agencji jest jeszcze dłuższa. Tutaj oprócz danych kierowcy i podstawowych danych na temat pojazdu, duże znaczenie ma także ogólna wartość pojazdu, dodatkowe wyposażenie i zastosowane rozwiązania antykradzieżowe. Należy pamiętać, że polisa AC nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Mimo wszystko warto w nią zainwestować, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami bardzo wartościowych i nowych samochodów.

Jak znaleźć najtańszą ofertę OC i AC dla samochodu marki Ford?

Zastanawiasz się, jak znaleźć najtańszą ofertę OC i AC dla Forda? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń, który znajduje się na stronie https://najtaniejuagenta.pl/marka-ford/. Odwiedź tę witrynę i wypełnij formularz, a dowiesz się, na które ubezpieczenie samochodu warto postawić. Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń OC/AC to bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje znaczną oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Co więcej, korzystając z takiego narzędzia, będziesz miał dostęp wyłącznie do aktualnych ofert.

Na stronie https://najtaniejuagenta.pl/jak-sprawdzic-ubezpieczenie-oc-samochodu/ można znaleźć również wiele cennych informacji i wskazówek dotyczących polisy. Z tego wpisu dowiesz się, jak sprawdzić ubezpieczenie OC samochodu, o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę. To kompendium wiedzy dla każdego posiadacza auta. Każdy kierowca powinien zapoznać się z tymi informacjami, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będą mogły się przydać.

Fot.: Kaleb Brown/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyzwania zawodowe w branży logistycznej
Wyzwania zawodowe w branży logistycznej
Z jakimi wyzwaniami mierzy się branża logistyczna? Jak wpływają one na spedytorów oraz kierowców zawodowych?
Nawigacja GPS – czy telefon wystarczy?
Nawigacja GPS – czy telefon wystarczy?
Czy telefon do nawigowania trasy podczas jazdy wystarczy? Co oferuje nawigacja GPS, a czego brakuje w smartfonie? Wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu tego artykułu!
WORD w województwie mazowieckim – gdzie zdawać poza Warszawą?
WORD w województwie mazowieckim – gdzie zdawać poza Warszawą?
Sprawdziliśmy, które mazowieckie WORD-y powinny okazać się wyjątkowo atrakcyjne dla adeptów kierownicy. Pamiętaj, że egzamin możesz zdać w dowolnym ośrodku w kraju!
Ostatnie wpisy