3 kroki do wybrania korzystnego ubezpieczenia auta w Wielkiej Brytanii

3 kroki do wybrania korzystnego ubezpieczenia auta w Wielkiej Brytanii
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

By zgodnie z prawem poruszać się samochodem po brytyjskich drogach, nie wystarczy posiadanie uprawnień do kierowania pojazdem, niezbędne jest również wykupienie ubezpieczenia. Konsekwencje braku polisy obejmują mandat i punkty karne w przypadku kontroli drogowej, ale też odpowiedzialność finansową za szkody spowodowane w czasie jazdy. Warto jednak pamiętać, że nie każda z dostępnych na rynku opcji oferuje nam taki sam zakres ochrony. Na co warto więc zwrócić uwagę, by wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie?

Określ, jakiej polisy szukasz

Wymagane przez prawo jest tylko podstawowe ubezpieczenie, czyli polisa Third party, która pokrywa spowodowane przez kierującego szkody odniesione przez osoby trzecie. Jeżeli jednak zależy nam na większej ochronie, możemy sięgnąć po oferty rozszerzone. Jedną z nich jest Third party, fire and theft, która obejmuje również kradzież auta oraz uszkodzenia powstałe w wyniku pożaru. Kolejnym wariantem, który warto rozważyć, jest Comprehensive – to polisa, która do zakresu Third party oraz Third party, fire and theft dokłada jeszcze szkody poniesione przez nas i nasz pojazd. Jak więc widać poziom wsparcia, na jakie możemy liczyć w momencie komplikacji na drodze, może znacznie różnić się w zależności od tego, na jaki rodzaj ubezpieczenia się zdecydujemy. Już na samym początku warto więc zastanowić się nad tym, jakie są nasze wymagania, a także zwrócić uwagę na oferowane opcje dodatkowe (np. pomoc drogowa czy auto zastępcze) i na tej podstawie wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Porównaj dostępne oferty

Zakres oraz koszt polisy zależą nie tylko od jej rodzaju, ale też firmy ubezpieczeniowej, a nawet kierowcy, dla którego jest przygotowywana. Wśród czynników, które mogą wpłynąć na zaproponowaną nam cenę, możemy wymienić m.in.: wiek i doświadczenie kierowcy, markę i rocznik samochodu, zniżki przyznane za bezszkodową jazdę – w tym miejscu warto zaznaczyć też, że brytyjscy ubezpieczyciele mogą uwzględniać również zniżki naliczone w Polsce. Zamiast więc decydować się od razu na skorzystanie z pierwszej oferty, na jaką trafimy, kierując się np. tylko kwestiami finansowymi, najlepiej porównać ze sobą różne konkurencyjne opcje, co pozwoli na lepsze zrozumienie rzeczywistych warunków, na jakie możemy liczyć. To prosty krok, który zwiększy nasze szanse na znalezienie korzystnego ubezpieczenia.

Wybierz ubezpieczenie, które oferuje Ci najwięcej korzyści

Kiedy wiemy już, jakie rodzaje ubezpieczeń znajdziemy w ofertach ubezpieczycieli, co wpływa na ich koszt oraz jakie różnice mogą występować pomiędzy poszczególnymi wariantami, nadchodzi moment, by wybrać taki, który oferuje nam najwięcej. W tym celu każdorazowo warto zestawić ze sobą cenę i warunki – to istotne, ponieważ polisa gwarantująca tylko podstawową ochronę wcale nie musi być tą najtańszą ani najbardziej opłacalną w naszej sytuacji. By uniknąć czasochłonnego przeglądania pojedynczych ofert, możemy skorzystać z porównywarek ubezpieczeń lub wsparcia doradcy ubezpieczeniowego, co pomoże nam znaleźć najlepsze ubezpieczenie auta w UK w interesującym nas zakresie.

Dobrze dobrana polisa to prosty sposób na zabezpieczenie naszych finansów przed konsekwencjami różnego rodzaju zdarzeń, jakie możemy spotkać na drodze. Zapewni nam potrzebne wsparcie, dzięki czemu szybko zapomnimy o stresie i unikniemy dalszych komplikacji.

Zdjęcie: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zdawalność na prawo jazdy w czasach pandemii – statystyka
Zdawalność na prawo jazdy w czasach pandemii – statystyka
Statystyki zdawalności podczas pandemii uległy zmianie. Sprawdzamy, czy warto podejść do egzaminu właśnie teraz.
Kupno i sprzedaż auta – na co zwrócić uwagę?
Kupno i sprzedaż auta – na co zwrócić uwagę?
Kupno i sprzedaż samochodu używanego to czynności, które musi wykonać każdy kierowca.
Wyprowadzenia auta z poślizgu – poznaj zasady postępowania
Wyprowadzenia auta z poślizgu – poznaj zasady postępowania
Chcesz wiedzieć, jak skutecznie wyjść z poślizgu? Podpowiemy, jak to zrobić, kiedy przyczepność z nawierzchnią straci tylna oraz przednia oś. Sprawdź już teraz!
Ostatnie wpisy