Assistance na rok czy krótkoterminowe – co jest bardziej opłacalne?

Assistance na rok czy krótkoterminowe – co jest bardziej opłacalne?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pakiet Assistance jest bardzo pomocny w wielu kwestiach. Warto go nabyć zarówno w sytuacji planowanego używania pojazdu, jak i na wszelki wypadek. Nie mamy wpływu na różne losowe wydarzenia, które mogą wystąpić na trasie, jednak aby im sprostać, warto nabyć pakiet Assistance o odpowiedniej długości trwania.

Czym jest pakiet Assistance i czym się charakteryzuje?

Pakiet Assistance jest bardzo pomocnym, dodatkowym ubezpieczeniem, który przydaje się w wielu różnych przypadkach. Najlepiej będzie je wyjaśnić na pewnym przykładzie. Załóżmy, że planujemy wyjazd naszym rodzinnym autem nad morze. Zwykle przygotujemy się do tej wycieczki, jak najlepiej potrafimy, jednak nie na wszystko mamy wpływ. Nasz samochód jest technicznie sprawny, a mimo to czujemy się dość nieufni. Warto w tym miejscu nabyć tytułowy pakiet Assistance, który, w zależności od danego towarzystwa, może wyglądać nieco inaczej. Jedną z dostępnych opcji jest szybka możliwość wezwania pomocy drogowej, a także udzielenia transportu medycznego. Dodatkowo dość często można liczyć na całodobowe źródło informacji 

Dzięki niemu takie sytuacje, jak nagłe przebicie opony z pakietem Assistance mogą nie być aż tak kłopotliwe. Warto jednak dokładnie zapoznać się z warunkami, a także sposobem działania ubezpieczyciela. W przypadku kwestii zdrowotnej jedna agencja zaoferuje transport medyczny, inna natomiast jedynie teleporadę z lekarzem. Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe nada się w tej kwestii idealnie. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Pakiet Assistance długoterminowy – czy warto?

Pakiet AS długoterminowy to nabyta ochrona na jeden rok. Zwykle jest to pewien dodatek do nabytego już wcześniej ubezpieczenia OC lub AC. Niestety, nie daje on zbyt dużo ochrony, a bardziej jego rolą jest nadanie użytkownikowi poczucia bezpieczeństwa.

Stąd też dużo ekspertów jest zdania, aby w razie chęci nabycia takiego pakietu, celować w faktyczne, bardziej rozwinięte pakiety. Jeśli zależy nam na lepszej ochronie, to pakiety krótkoterminowe są o wiele lepsze w tej kwestii niż te dostępne na cały rok.

Pakiet Assistance krótkoterminowy – czy warto?

Pakiet AS na okres 7 lub 30 dni to najczęściej wybierana opcja, jeśli chodzi o wyjazdy wakacyjne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie te pakiety umożliwiają najwięcej czynności. Pakiet na tak krótki okres nada się świetnie w momencie potrzeby skorzystania z samochodu w celu, chociażby podróży do innego kraju Unii Europejskiej. 

Dostępne opcje ochrony są zwykle dość rozwinięte, a korzystanie z nich może występować zarówno jedynie na terenie Polski, jak i krajach sąsiadujących. Jedyną różnicą mogą być kraje na wschodzie, czyli Ukraina i Białoruś, w których ubezpieczyciel może wprowadzić pewne warunki, a także zwolnienie z odpowiedzialności takich wydarzeń, jak kradzież czy wandalizm. Eksperci właśnie to rozwiązanie polecają bardziej, jeśli chodzi o pakiet Assistance. Aby znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie, warto skorzystać z porównywarki https://ubezpieczamy-auto.pl

Dlaczego warto korzystać z porównywarki internetowej?

Porównywarka ofert ubezpieczeń to świetny sposób na o wiele łatwiejsze znalezienie propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. To także pewne bezpieczeństwo, ponieważ uniemożliwiają one natrafienie na potencjalnych oszustów. Dostępne w niej oferty, pochodzą jedynie od zaufanych towarzystw, oraz zawierają wszystkie potrzebne informacje, które pomogą Ci wyliczyć ewentualnie fundusze. Całość posiada bardzo łatwy i czytelny interfejs, który znacząco zwiększa komfort korzystania ze strony. Zdecydowanie jest to lepsza opcja, niż szukanie ofert na własną rękę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Teoretyczny egzamin na kierowcę zawodowego – co musisz wiedzieć?
Teoretyczny egzamin na kierowcę zawodowego – co musisz wiedzieć?
Egzamin na kierowcę zawodowego to ważny etap w życiu. Sprawdź, jak się do niego przygotować, by nie zmarnować czasu i pieniędzy!
Jak prawidłowo dbać o manualną skrzynię biegów – porady ekspertów
Jak prawidłowo dbać o manualną skrzynię biegów – porady ekspertów
Dowiedz się, jak troszczyć się o swoją manualną skrzynię biegów, aby była trwała i niezawodna. Przeczytaj nasze sprawdzone porady ekspertów.
Jak prawidłowo wybrać i korzystać z piły diamentowej do cięcia granitu na mokro?
Jak prawidłowo wybrać i korzystać z piły diamentowej do cięcia granitu na mokro?
Zdobądź wiedzę o wyborze i używaniu diamentowej piły do cięcia granitu na mokro. Poradnik wskazuje na cechy sprzętu, techniki pracy i zasady bezpieczeństwa, które pomogą uzyskać najlepsze rezultaty.
Ostatnie wpisy