Chojnice otwierają się na nowych kierowców. Będzie tam można zdawać prawo jazdy

CO NOWEGO?
Chojnice otwierają się na nowych kierowców. Będzie tam można zdawać prawo jazdy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dokładnie 2 września bieżącego roku otwarto nowy oddział Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tym razem przyszła kolej na Chojnice, miejscowość oddaloną od Gdańska aż o 135 kilometrów. Miasto pomyślało o kandydatach chętnych na prawo jazdy i ułatwiło im zdawanie egzaminu.

Już w ciągu najbliższych kilku dni mieszkańcy Chojnic i okolicznych miast i wsi będą mogli zapisać się na swoje pierwsze jazdy samochodem. Wyjazdy do Gdyni czy Gdańska zajmują cały dzień i nie są komfortowym rozwiązaniem dla kandydatów chcących samodzielnie poruszać się autem.

Chojnicki PORD powstał na terenach dawnej giełdy samochodowej. Koszt tej inwestycji wyniósł władze ponad 2 mln złotych. W ramach tego wydatku powstał budynek administracyjny i plac do jazd testowych.

Już za kilka dni będzie można zdawać w tym miejscu pierwsze egzaminy. Póki co dostępne są jedynie kursy na kategorię B, ale na wiosnę 2021 już zostało zapowiedziane rozszerzenie usług także na kategorię A, czyli motocykle.

– Gdy tylko pojawi się możliwość zapisów na egzaminy w Chojnicach, niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy – stwierdza chojnicki PORD.

Jest to spore udogodnienie dla wszystkich zainteresowanych zdaniem egzaminu na prawo jazdy z kategorii B i w przyszłości także A. Inne ośrodki są oddalone od miejscowości nieraz o kilkaset kilometrów. Mieszkańcy już nie kryją, że pozytywnie odebrali decyzję władz.

freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pierwsza jazda samochodem – na czym się skupić?
Pierwsza jazda samochodem – na czym się skupić?
Właśnie nadszedł ten dzień, dziś pierwszy raz poprowadzisz samochód, zaczynasz kurs na prawo jazdy. Sprawdź wcześniej, o czym powinieneś pamiętać w trakcie pierwszej i kolejnych jazd.
Jak dobór odpowiednich wycieraczek wpływa na bezpieczeństwo jazdy?
Jak dobór odpowiednich wycieraczek wpływa na bezpieczeństwo jazdy?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dobór odpowiednich wycieraczek wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy? Dowiedz się, dlaczego to takie ważne i jak wybrać te odpowiednie dla Twojego samochodu.
Leszczynek. Śmiertelnie potrącony 17-latek
Leszczynek. Śmiertelnie potrącony 17-latek
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący pojazdem marki Seat wyprzedzał Audi A4.
Ostatnie wpisy