Kategoria A2. Zmiany dotyczące egzaminów

CO NOWEGO?
Kategoria A2. Zmiany dotyczące egzaminów
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z 1 listopada kandydaci do uzyskania kategorii A2 będą mogli zdawać egzamin państwowy na motocyklu o mniejszej pojemności.

Dotychczas przepisy dotyczące zdawania egzaminu na prawo jazdy A2 wyznaczały dolną granicę w przypadku motocykli egzaminacyjnych na poziomie 395 cm3. Jednakże, w ustawodawstwie dotyczącym samej kategorii A2 nie widnieją zapiski dotyczące wielkości silnika. Warunek stanowią jedynie moc oraz stosunek mocy do masy.

Ta rozbieżność prawna powodowała problemy dla kursantów, którzy byli zmuszeni do jazdy motocyklami o większej pojemności. Od 1 listopada obowiązuje nowelizacja przepisu określającego pojemność silnika, która ustala minimalną pojemność na 245 cm3.

(Photo by Harley-Davidson on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie najlepiej zdawać egzamin na kategorię A?
Gdzie najlepiej zdawać egzamin na kategorię A?
Zdanie prawa jazdy potrafi być sporym wyzwaniem. Stres sprawia, że wiele podejść kończy się wynikiem negatywnym. Gdzie najlepiej jest zdawać egzamin na kategorię A?
Co daje regularny serwis auta?
Co daje regularny serwis auta?
Zastanawiasz się, czy regularny serwis samochodu jest potrzebny? Odpowiedź brzmi - oczywiście, że tak! Dowiedz się, które elementy warto przede wszystkim sprawdzić.
Co warto wiedzieć o autach elektrycznych?
Co warto wiedzieć o autach elektrycznych?
Auta na prąd z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Dowiedz się nieco więcej o tych nowoczesnych pojazdach elektrycznych oraz poznaj wszystkie zalety wynikające z posiadania takowego samochodu.
Ostatnie wpisy