Co zrobić, gdy rozładuje się akumulator w aucie?

CO NOWEGO?
Co zrobić, gdy rozładuje się akumulator w aucie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jednym z największych koszmarów każdego, zwłaszcza niedoświadczonego, kierowcy, jest rozładowany akumulator. Kiedy auto zatrzymuje się na środku drogi lub, co gorsza, na ruchliwym skrzyżowaniu, w stresie często nie wiadomo, co zrobić. Na szczęście rozładowany akumulator to nie koniec świata i możesz ten problem rozwiązać na kilka łatwych sposobów. Oto metody na poradzenie sobie z rozładowanym akumulatorem.   

Co jest przyczyną rozładowania akumulatora?   

Najczęstszym powodem, dla którego akumulator w aucie się rozładowuje, jest niedopatrzenie kierowcy. Wystarczy, że na noc zostawisz włączone światła lub radio, które będą pobierać energię z akumulatora. Ten z kolei nie ładuje się, gdy silnik jest wyłączony, przez co bateria samochodowa wyczerpuje się i przestaje działać. 

Inną przyczyną może być awaria alternatora. Jest to element w samochodzie, który odpowiada za ładowanie akumulatora w czasie jazdy. Przekształca on energię mechaniczną z silnika w prąd stały, zasilający baterię auta. Jeśli alternator nie działa prawidłowo, akumulator nie może ładować się na bieżąco, przez co wykorzystuje zmagazynowaną energię i szybko wyczerpuje swoje zasoby.   

Samodzielne ładowanie akumulatora   

Rozładowany akumulator możesz przywrócić do życia za pomocą jednego urządzenia, które warto mieć. Prostownik przetwarza prąd zmienny na stały, dzięki czemu możesz naładować swój akumulator przez zwykłą sieć elektryczną. Nowoczesne prostowniki są na tyle niewielkie, że możesz wozić je w bagażniku swojego auta. Są one też dostępne na niektórych stacjach benzynowych, choć nie jest to standard. Takie urządzenie podłączasz do gniazdka elektrycznego, a następnie do akumulatora, a prostownik działa jak ładowarka.   

Ładowanie akumulatora z pomocą innego kierowcy  

Jeśli nie posiadasz prostownika i nie ma w pobliżu żadnej stacji, która posiada go na stanie, warto zaopatrzyć się w inny sprzęt. Kable rozruchowe przesyłają impuls elektryczny z jednego akumulatora na drugi. Możesz zatrzymać na drodze innego kierowcę i poprosić o możliwość podładowania swojego akumulatora lub zadzwonić po kogoś bliskiego, by przyjechał na miejsce i użyczył Ci swojego akumulatora. Jeśli alternator w samochodzie działa bez problemu, wystarczy szybkie przesłanie iskry, żeby samochód zapalił i akumulator zaczął się regenerować. Z kolei w przypadku, kiedy alternator jest uszkodzony, za pomocą kabli możesz naładować baterię samochodową, by dojechać do najbliższego warsztatu lub do domu. Przewody rozruchowe są bardzo przydatne i warto wozić je ze sobą w aucie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Julia Avamotive

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Białostocka afera.  26-latka chciała zdać egzamin na prawo jazdy za koleżankę
Białostocka afera. 26-latka chciała zdać egzamin na prawo jazdy za koleżankę
26-latka wpadła na pomysł zdania egzaminu praktycznego za swoją koleżankę. Obydwie poniosą konsekwencje.
Jak wybrać odpowiednią jednostkę chłodzącą dla Twojej restauracji?
Jak wybrać odpowiednią jednostkę chłodzącą dla Twojej restauracji?
Poznaj kluczowe czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru systemu chłodzenia dla swojej restauracji, aby zapewnić optymalną temperaturę i komfort dla Twoich gości.
Jak zostać zawodowym kierowcą?
Jak zostać zawodowym kierowcą?
Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie predyspozycje i uprawnienia są potrzebne, aby zostać kierowcą zawodowym.
Ostatnie wpisy