Jak przesyłać paczki za granicę?

Jak przesyłać paczki za granicę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dobie dynamicznego rozwoju gospodarki wielu Państw, przesyłki międzynarodowe nie stanowią żadnego problemu i mogą być dostarczane w dowolne zakątki świata. Dzięki temu komfortowo można przekazać paczkę swoim bliskim, nawet jeśli dzielą was tysiące kilometrów. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wysłać paczkę za granicę, to spieszymy z wyjaśnieniem. Zacznijmy od tego, że nie jest zadanie skomplikowane i każda osoba bez trudu sobie z tym poradzi. Czasem jednak różne kraje mają nieco inne procedury, więc warto przeanalizować tę kwestię na konkretnych przykładach, które możesz znaleźć poniżej.

Ile kosztuje i jak wygląda wysyłka paczki do Ukrainy?

Ze względu na to, że w Polsce przebywa ponad milion osób z Ukrainy, to zupełnie naturalne jest to, że część z przyjezdnych osób, nadal chce mieć możliwość przesyłania paczek swoim bliskim, którzy zostali w kraju. Jest to zadanie jak najbardziej wykonalne. Paczki na Ukrainę możesz wysyłać przez stronę https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-ukrainy. Jest to bardzo proste zadanie. Proces nie jest skomplikowany i można go wykonać bez trudu. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wysłanie paczki, to wszystko jest uwarunkowane od jej wagi i wymiarów. Średni koszt dostawy waha się od 35 do 100 zł. Należy też pamiętać, że przesyłki o łącznej deklarowanej wartości do 100 euro zwolnione są z opłaty celno-skarbowej. Warto pamiętać o tej zasadzie. Jeśli oznaczenie paczki nie będzie zgodne z prawdą, to w razie kontroli, może ona nie dotrzeć do odbiorcy.

Ile kosztują przesyłki kurierskie do innych krajów?

Dość trudnym zadaniem jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi, na temat tego ile kosztuje wysłanie przesyłki do danego kraju. Jeśli poszukujesz konkretnych informacji na temat cen, możesz zapoznać się z przykładowymi stawkami tutaj: przesyłki zagraniczne cennik – globkurier.pl. dzięki temu zyskasz lepsze porównanie, które pozwoli Ci dokładnie określić, ile może kosztować dostarczenie Twojej przesyłki do danego kraju. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach, mogą wystąpić dodatkowe płatności, związane z koniecznością uiszczenia opłaty celno-skarbowej. Wszystko jednak zależy od konkretnej sytuacji. Należy też zaznaczyć, że nie jest to pomysł firm kurierskich, tylko wpływ polityki na przesyłki skierowane do danego kraju.

Tanie paczki do Anglii — ile kosztuje przesyłka?

Jeśli planujesz wysłać paczkę do Anglii, to dobrze skorzystać z usług sprawdzonego dostawcy. Bardzo ciekawą ofertę znajdziesz na stronie https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-anglii. Jest to świetna opcja dla wszystkich osób, którym zależy na czasie i błyskawicznej dostawie, ponieważ paczka powinna dotrzeć na miejsce w ok. 4 dni. Kwestia kosztów jest uwarunkowana od rozmiarów oraz gabarytów przesyłki. Im większa paczka, tym droższe będzie jej doręczenie, natomiast ceny prezentowane na podanej stronie i tak prezentują się bardzo korzystnie. Jeśli więc planujesz wysłać paczkę do Anglii, to możesz to zrobić bez trudu, korzystając z usług sprawdzonego kuriera zajmującego się doręczaniem przesyłek za granicę.

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną tarczę do cięcia granitu?
Jak wybrać idealną tarczę do cięcia granitu?
Poznaj kluczowe czynniki, które wpływają na wybór tarczy do granitu. Dowiedz się, jakie są rodzaje tarczy, jak rozpoznać ich jakość i na co zwrócić uwagę, by zapewnić bezproblemowe i precyzyjne cięcie.
Rzadkie, ale poważne problemy, które ujawnia rozkodowany VIN
Rzadkie, ale poważne problemy, które ujawnia rozkodowany VIN
W kontekście dekodowania VIN i sprawdzania historii pojazdu zwykle mówi się o tych samych problemach, które się dzięki raportom ujawnia. […]
Straż miejska zyskała nowe uprawnienia. Będzie mogła wystawiać dodatkowe mandaty
Straż miejska zyskała nowe uprawnienia. Będzie mogła wystawiać dodatkowe mandaty
Od 4 września strażnicy miejski mają nowe prawa. Do ich zadań będzie należało również wystawianie mandatów za uchylanie się od opłat za śmieci. Wcześniej funkcjonariusze mieli jedynie możliwość ukarania właściciela nieruchomości za niesegregowanie śmieci, choć taką deklarację złożył w urzędzie. Jak będzie teraz?
Ostatnie wpisy