Artykuł sponsorowany
Przestrzeń magazynowa powinna być przede wszystkim w pełni funkcjonalna oraz bezpieczna dla wszystkich osób, które funkcjonują w jej obrębie. Jak więc zadbać o magazyn oraz jak go prawidłowo serwisować? Przedstawiamy nasze sprawdzone sposoby, dzięki którym przestrzeń magazynowa w Twojej firmie będzie na jak najwyższym poziomie.
W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jak powinna wyglądać dobrze zorganizowana przestrzeń magazynowa.
Przy projektowaniu przestrzeni magazynowej należy uwzględnić przede wszystkim dwie podstawowe wartości: maksymalizacja funkcjonalności oraz bezpieczeństwo pracy na magazynie. Aby stworzyć przestrzeń, która będzie zgodna z tymi wartościami, należy pamięć, że rodzaj, powierzchnia oraz wyposażenie magazynu powinny być dostosowane do towarów, które będą w nim przechowywane.
Skupiając się na wyposażeniu – magazyn powinien być wyposażony między innymi w różnego rodzaju regały, drabiny, palety oraz antresole. Warto zdecydować się także na profesjonalne klimatyzatory Wrocław jest miastem, w którym w pełni zrealizujesz swój projekt magazynu.
Przestrzeń magazynowa powinna być również odpowiednio serwisowana. Co należy uwzględnić podczas takiego serwisu?
Podstawowym wyposażeniem każdego magazynu są oczywiście regały – regały paletowe, regały wspornikowe, regały wjezdne oraz regały półkowe. Stąd też serwisowanie wszelkiego rodzaju regałów magazynowych powinno być na samej górze Twojej listy prac serwisowych.
Należy pamiętać przy tym, że należy to robić nie tylko ze względu na zwiększenie żywotności i trwałości regałów, ale także ze względu na prawo – według rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 (dz. U. Nr 191, poz. 1596 oraz z 2003r. Nr 178 poz. 1745) oraz znowelizowanej normy europejskiej PN-EN 15 635 na każdym właścicielu magazynów spoczywa obowiązek systematycznej kontroli stanu regałów magazynowych.
Aby Twój magazyn działał w pełni sprawnie i wydajnie, to podczas przeprowadzania prac serwisowych oraz kontroli ogólnego stanu magazynu, warto zdecydować się także na audyt energetyczny przedsiębiorstwa – audytel.pl. Taki audyt ma na celu przede wszystkim przeprowadzenie szczegółowych i potwierdzonych obliczeń dotyczących wszelkich działań związanych z energią oraz zaproponowanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej – oznacza to, że informacje uzyskane po audycie pozwolą Ci na optymalizacje wszelkich procesów energetycznych w Twoim magazynie.
Fot.: CHUTTERSNAP/unsplash.com