Michelin Primacy 4 – co wiemy o tych oponach?

Michelin Primacy 4 – co wiemy o tych oponach?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Primacy 4 to najnowsza odsłona opon letnich marki Michelin. Ogumienie uznawane za jedno z najlepszych w swojej klasie, zostało wyposażone w technologię EverGrip. Czy to opony marzeń każdego kierowcy? Dowiedz się więcej o tym modelu z poniższego artykułu, zachęcamy do czytania.

Bezpieczne w trudnych warunkach – Michelin Primacy 4

Opony Primacy 4 to najnowszej generacji ogumienie, które ma jedno zadanie, zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa kierującemu. Dobitnie ukazują to osiągi w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni. W testach model Primacy 4 wypadał ponadprzeciętnie. Trzeba tutaj zauważyć, że nie tylko nowe ogumienie marki Michelin radziło sobie doskonale. Również to, które osiągnęło maksymalny poziom zużycia bieżnika, oferowało dobrą jakość. Testy efektywności paliwowej, mimo że piszemy o ogumieniu z klasy premium również wypadły doskonale. Ocena A-B-C w zależności od rozmiarów konkretnego modelu i jego zużycia to naprawdę świetny wynik. 

Model Michelin Primacy 4 wyposażono w system EverGrip, bieżnik zużywa się w niej równomiernie, dzięki czemu zawsze w pełni styka się z podłożem. To jednak nie wszystko, specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika odprowadza do 22% więcej wody niż w poprzednim modelu. Warto na koniec zaznaczyć, że testy ogumienia odbywały się na torach samej marki, ale również niezależnych instytucji. Opona została polecona przez TCS, ÖAMTC czy ADAC. Model z roku 2020 nie schodzi z piedestału w rankingach sprzedaży, wersja z 2022 prawdopodobnie również zostanie zauważona przez wymagających kierowców.

Co z trwałością? Model bez konkurencji!

Pod względem trwałość Michelin Primacy 4 jest bezkonkurencyjny. Model ten wyróżnia się zoptymalizowaną powierzchnią styku z nawierzchnią, o czym już z resztą pisaliśmy. Uzyskanie równomiernego rozkładu siły podczas nacisku, jednocześnie doprowadzenie temperatury podczas pracy do podobnego poziomu poskutkowało. Mieszanka stała się odporniejsza na ścieranie. Model może się pochwalić 20% większym przebiegiem od swojego poprzednika. Letnie podróże nie będą mieć końca, a Ty przestaniesz wymieniać ogumienie raz na dwa sezony. Chcesz wiedzieć, czy w modelu Primacy 4 bieżnik zużył się do stopnia wymiany? Pomoże Ci w tym innowacyjny system wskaźników zużycia przygotowany przez markę Michelin. Na tych oponach po prostu to zobaczysz, ale nie prędko!

Michelin – ponad 130-letnie w produkcji opon

Firma Michelin jest jedną z najchętniej wybieranych na rynku. Ma za sobą ponad 130 lat historii, zbierania doświadczenia i dążenia do doskonałości. Powstała w 1889 roku i dziś skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie i trwałości swoich wyrobów, jednocześnie na aspekcie ekologicznym. Co ciekawe, francuska marka i jej produkty są często uznawane za punkt odniesienia dla innych producentów. Sam koncern ma kilka przejętych marek w tym firmę Kormoran. Chcemy bardzo gorąco polecić model Primacy 4 wszystkim wymagającym użytkownikom dróg. Taki komplet na pojeździe oznacza zwiększone bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach.

Zdjęcie: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drony w służbie policji. 11 mandatów w dwie godziny! [NAGRANIE]
Drony w służbie policji. 11 mandatów w dwie godziny! [NAGRANIE]
Wszystkie z 11 popełnionych i zarejestrowanych wykroczeń zostały zauważone z powietrza. Kierowcy zostali następnie zatrzymani do kontroli drogowej.
Solidne klucze do amortyzatorów – akcesoria motocyklisty
Solidne klucze do amortyzatorów – akcesoria motocyklisty
W motocyklach amortyzatory dosyć często mogą ulegać usterkom. W tym wypadku warto postawić na klucze do amortyzatorów, które motocykliści powinni mieć w swoim wyposażeniu. Postawić można na różnorodne klucze do sprężyn amortyzatorów, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i danym sprzętem.
Wskazówki dla kierowcy: Poznaj tajniki znaków drogowych i ich znaczenie!
Wskazówki dla kierowcy: Poznaj tajniki znaków drogowych i ich znaczenie!
Odkryj znaczenie znaków drogowych — klucz do bezpiecznej jazdy! Poznaj tajniki oznakowania pionowego i poziomego na drogach.
Ostatnie wpisy