Nissan Juke – czy to auto dla młodego kierowcy?

Nissan Juke – czy to auto dla młodego kierowcy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Japońska marka znana jest ze swojej innowacyjnej technologii i oryginalnego podejścia do motoryzacji. Po operowaniu na rynku przez blisko sto lat Nissan doskonale zna potrzeby i wymagania swoich klientów. Dziś przyjrzymy się, czy jeden z flagowych modeli, Juke, jest odpowiednim samochodem dla młodego kierowcy.

Juke – czyli?

Juke to jeden z flagowych modeli japońskiego producenta. Model zadebiutował po raz pierwszy na Genewskich Targach Motoryzacyjnych w 2009 roku. Druga generacja w wersji na rynek europejski została zaprezentowana we wrześniu 2019 roku. Najważniejszą zmianą było użycie nowej platformy CMF-B stworzonej wspólnie przez Renault i Nissana. Pozwoliła ona na znaczne powiększenie przestrzeni kabiny, co było niemałym mankamentem poprzedniej wersji. 

Wielu z Was zapewne zastanawia pochodzenie nazwy modelu Nissana. Angielski czasownik juke można przetłumaczyć jako tańczyć lub wykonywać gwałtowny ruch. Trzeba przyznać, że jako miejski crossover flagowy model Nissana idealnie wpisuje się w to określenie. W końcu Juke znany jest ze swojej zwinności na drodze.

Projekt 

Juke został zaprojektowany przez europejski oddział marki mający swoją siedzibę w Londynie. Model charakteryzuje się przede wszystkim wyrazistymi łukami nadkola i wysokim zawieszeniem skontrastowanym małymi oknami. Projekt to nic innego jak nowoczesna interpretacja stylistyki znanej z lat 60. i 70. pod nazwą coke bottle styling (pierwszym skojarzeniem powinny być kultowy Rolls-Royce Silver Shadow czy Buick Riviera). Z kolei wygląd przypominający nadwozie typu coupe uzyskano za sprawą umiejscowienia klamek blisko ramy okien samochodu. Z pozoru nieistotne elementy nadwozia sprawiły, że Nissan Juke stał się rozpoznawalny na całym świecie.

Samochód dla młodego kierowcy

Juke okazał się natychmiastowym hitem sprzedażowym na europejskim rynku i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem po bliźniaczym Qashqaiu. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy na całym świecie, a warto zaznaczyć, że statystyki sprzedażowe powoli wracają do liczb wykręcanych na samym początku wypuszczenia modelu na rynek. 

Trudno zaprzeczyć, że jest to pojazd stworzony dla młodych osób. W końcu grupą docelową japońskich marketingowców były osoby wkraczające w dorosłość. Z tego względu wiek właścicieli Nissana Juke jest zaskakująco niski. Co sprawia, że flagowy model jest tak atrakcyjny dla młodych dorosłych?

To przede wszystkim odważne linie, futurystyczne kształty i – ogólnie rzecz ujmując – odważny, wyróżniający się design. Poza tym na uwagę zasługuje również kompaktowe i przestronne wnętrze, które spełnia wszystkie potrzeby młodych dorosłych. Ostatnią kwestią, choć równie istotną, jest mocny i oszczędny silnik 1.0 turbo generujący moc 115 koni mechanicznych. To wystarczy, by samochód wcisnął w fotel i sprawdził się w miejskim ruchu. Jak widzisz, trudno doszukiwać się wad Juke’a. 

Zdjęcie główne: Tigran Hambardzumyan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz odzyskać prawo jazdy kategorii B? Zobacz, na co musisz się szykować
Chcesz odzyskać prawo jazdy kategorii B? Zobacz, na co musisz się szykować
O utratę prawa jazdy wbrew pozorom nietrudno, szczególnie teraz, gdy zwiększona została liczba przyznawanych punktów karnych za poszczególne wykroczenia. Jak odzyskać prawo jazdy w takiej sytuacji?
WORD Białystok pomaga w zdaniu prawka! W jaki sposób?
WORD Białystok pomaga w zdaniu prawka! W jaki sposób?
Białostocki WORD kręci filmy o tym, jak łatwiej zdać prawo jazdy! Produkcje biją kolejne rekordy wyświetleń, a egzaminatorzy na tym nie poprzestają i zapowiadają następne produkcje.
Kontrola drogowa. 42-latek z nieważnym od pięciu lat prawem jazdy
Kontrola drogowa. 42-latek z nieważnym od pięciu lat prawem jazdy
W świetle prawa, osoba kierująca pojazdem legitymująca się nieważnym prawem jazdy traktowana jest jako osoba bez prawa jazdy.
Ostatnie wpisy