Nissan Juke – czy to auto dla młodego kierowcy?

Nissan Juke – czy to auto dla młodego kierowcy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Japońska marka znana jest ze swojej innowacyjnej technologii i oryginalnego podejścia do motoryzacji. Po operowaniu na rynku przez blisko sto lat Nissan doskonale zna potrzeby i wymagania swoich klientów. Dziś przyjrzymy się, czy jeden z flagowych modeli, Juke, jest odpowiednim samochodem dla młodego kierowcy.

Juke – czyli?

Juke to jeden z flagowych modeli japońskiego producenta. Model zadebiutował po raz pierwszy na Genewskich Targach Motoryzacyjnych w 2009 roku. Druga generacja w wersji na rynek europejski została zaprezentowana we wrześniu 2019 roku. Najważniejszą zmianą było użycie nowej platformy CMF-B stworzonej wspólnie przez Renault i Nissana. Pozwoliła ona na znaczne powiększenie przestrzeni kabiny, co było niemałym mankamentem poprzedniej wersji. 

Wielu z Was zapewne zastanawia pochodzenie nazwy modelu Nissana. Angielski czasownik juke można przetłumaczyć jako tańczyć lub wykonywać gwałtowny ruch. Trzeba przyznać, że jako miejski crossover flagowy model Nissana idealnie wpisuje się w to określenie. W końcu Juke znany jest ze swojej zwinności na drodze.

Projekt 

Juke został zaprojektowany przez europejski oddział marki mający swoją siedzibę w Londynie. Model charakteryzuje się przede wszystkim wyrazistymi łukami nadkola i wysokim zawieszeniem skontrastowanym małymi oknami. Projekt to nic innego jak nowoczesna interpretacja stylistyki znanej z lat 60. i 70. pod nazwą coke bottle styling (pierwszym skojarzeniem powinny być kultowy Rolls-Royce Silver Shadow czy Buick Riviera). Z kolei wygląd przypominający nadwozie typu coupe uzyskano za sprawą umiejscowienia klamek blisko ramy okien samochodu. Z pozoru nieistotne elementy nadwozia sprawiły, że Nissan Juke stał się rozpoznawalny na całym świecie.

Samochód dla młodego kierowcy

Juke okazał się natychmiastowym hitem sprzedażowym na europejskim rynku i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem po bliźniaczym Qashqaiu. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy na całym świecie, a warto zaznaczyć, że statystyki sprzedażowe powoli wracają do liczb wykręcanych na samym początku wypuszczenia modelu na rynek. 

Trudno zaprzeczyć, że jest to pojazd stworzony dla młodych osób. W końcu grupą docelową japońskich marketingowców były osoby wkraczające w dorosłość. Z tego względu wiek właścicieli Nissana Juke jest zaskakująco niski. Co sprawia, że flagowy model jest tak atrakcyjny dla młodych dorosłych?

To przede wszystkim odważne linie, futurystyczne kształty i – ogólnie rzecz ujmując – odważny, wyróżniający się design. Poza tym na uwagę zasługuje również kompaktowe i przestronne wnętrze, które spełnia wszystkie potrzeby młodych dorosłych. Ostatnią kwestią, choć równie istotną, jest mocny i oszczędny silnik 1.0 turbo generujący moc 115 koni mechanicznych. To wystarczy, by samochód wcisnął w fotel i sprawdził się w miejskim ruchu. Jak widzisz, trudno doszukiwać się wad Juke’a. 

Zdjęcie główne: Tigran Hambardzumyan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kulig z wykorzystaniem samochodu, zawody driftu na parkingu – zobacz ile zapłacisz
Kulig z wykorzystaniem samochodu, zawody driftu na parkingu – zobacz ile zapłacisz
Choć z praktycznego punktu widzenia nie ma nic złego w szlifowaniu swoich umiejętności za kółkiem, to jednak robienie tego poza wyznaczonym do tego miejscem jest niestety niezgodne z prawem.
Jak podejść do egzaminu teoretycznego kategorii C? Na co zwrócić uwagę?
Jak podejść do egzaminu teoretycznego kategorii C? Na co zwrócić uwagę?
Zdobycie prawa jazdy kategorii C może być świetną okazją na otwarcie sobie nowych dróg rozwoju zawodowego. Trzeba jednak w tym celu zdać dwa egzaminy. O czym pamiętać podczas teoretycznego?
Jak wybrać odpowiednie regały paletowe do Twojego magazynu?
Jak wybrać odpowiednie regały paletowe do Twojego magazynu?
Poznaj kluczowe kwestie do rozważenia przy wybieraniu regałów paletowych dla Twojego magazynu, aby zwiększyć efektywność i osiągnąć optymalną organizację przestrzeni.
Ostatnie wpisy