Zdałeś wewnętrzne egzaminy i nie możesz się już doczekać podejścia do ostatecznego sprawdzianu Twoich umiejętności? Oto co musisz wiedzieć o zapisach!
Kursy i egzaminy na prawo jazdy to dla kandydatów na kierowców dość stresujący proces, który niestety opiera się na sporej ilości biurokracji. Trzeba jednak otwarcie przyznać, iż aktualnie rejestracja na egzaminy państwowe jest o wiele łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu. Co jednak trzeba zrobić, aby zarejestrować się na ostateczny sprawdzian naszych umiejętności za kółkiem i ominąć konieczność użerania się z papierkową robotą?
Najwygodniejszym i najszybszym sposobem rejestracji na egzamin praktyczny na prawo jazdy jest aktualnie rejestracja internetowa poprzez portal Info-Car. Wszystkie kroki wykonujemy wtedy przez sieć, co odejmuje nam konieczność bezpośredniego kontaktu z oddziałem WORD.
Po zalogowaniu się na swoje osobiste konto jesteśmy w stanie bardzo szybko zarejestrować się na egzamin w dowolnym mieście. Na stronie głównej Info-Car znajduje się oddzielna zakładka umożliwiająca zapisanie się zarówno na teorię, jak i praktykę.
Gdy znajdziemy już nasze miasto i odpowiadający nam termin egzaminu, wybieramy kategorię, do której będziemy podchodzić, podajemy nasze dane osobowe, w tym numer PKK i za pomocą bankowości internetowej opłacamy nasz egzamin. Nic prostszego!
Wiele ośrodków szkolenia kierowców oferuje swoim kursantom możliwość zaoszczędzenia swojego czasu. Często bowiem same szkoły jazdy rezerwują miejsca dla swoich podopiecznych po zdaniu egzaminów wewnętrznych.
Dla samego kursanta jest to dość dobra opcja, gdyż po prostu nie musi wykonywać całego procesu samodzielnie. Istnieje jednak możliwość, iż egzamin zostanie ustalony na dzień lub godzinę niekoniecznie mu pasującą, lecz jest na to prosta rada – przekazać osobie odpowiadającej w OSK za rejestrację kursantów na egzaminy, które dni będą odpowiadać najbardziej.
Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego oferują dwie drogi rejestracji przez telefon. Pierwszą z nich jest zwykły kontakt z ośrodkiem poprzez odpowiedni numer telefonu. Po podaniu naszych danych przedstawiany jest termin egzaminu. Następnie przelewamy opłatę, a jej zaksięgowanie wiąże się z potwierdzeniem zarezerwowanej wcześniej daty egzaminu.
Drugim sposobem jest metoda, która w WORD nazywana jest zamówieniem rozmowy telefonicznej. W tym przypadku w pierwszej kolejności musimy wnieść opłatę i wypełnić formularz dotyczący zamówienia rozmowy telefonicznej. Gdy pieniądze zostaną już zaksięgowane, z ośrodka zadzwoni do nas konsultant, który przekaże nam termin egzaminu oraz wyśle jego potwierdzenie na nasz adres mailowy.
Nie można również zapominać, iż istnieje także możliwość rejestracji na egzamin bezpośrednio w oddziale WORD. To również jest dość szybka metoda, gdyż termin otrzymamy w zaledwie kilka minut, a za egzamin możemy zapłacić natychmiast kartą bądź gotówką.
Przy rejestracji w dowolnej formie konieczne jest przygotowanie swojego numeru PKK, PESEL-u, podstawowych danych osobowych oraz określonej ilości pieniędzy, która będzie potrzebna do opłacenia egzaminu.
Zdjęcie główne: Green Chameleon/unsplash.com