Chcesz zapisać się na prawo jazdy, ale zastanawiasz się nad tym, gdzie najlepiej udać się na egzamin? Wydaje Ci się, że są miejsca w Polsce, w których trudniej o zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem i dowiedź się, czy wielkość miasta ma wpływ na zdawalność egzaminu.
W jakich miastach najgorzej wypada zdawalność egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy?
Chcesz wiedzieć, jakich miast unikać, by zwiększyć swoje szanse na zdawalność egzaminu? Okazuje się, że istnieją miasta, w których znacznie łatwiej jest zdać egzamin, a wskazują na to wyniki. Najwięcej osób zdaje egzamin teoretyczny w Lublinie. Tam szansę na zdanie egzaminu teoretycznego plasuje się na poziomie 58,5%. To wysoki wynik, jeśli weźmie się pod uwagę inne miasta. Doskonale radzą sobie również osoby, które zdają egzamin teoretyczny w Rzeszowie. Tam zdanie egzaminu szacowane jest na poziomie 58%. Za to unikaj Gorzowa Wielkopolskiego. Niestety tam procent osób, które pozytywnie zaliczają egzamin, jest bardzo niski.
Istnieją miasta w Polsce, w których łatwiej zdać egzamin teoretyczny. Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej udać się na zdanie tego ważnego testu, to polecane są trzy miasta:
W tych miastach wszystkie ośrodki są zaliczane do wojewódzkich. Warto jednak wiedzieć, że istnieją również nieco mniejsze ośrodki, w których również łatwiej o zdanie egzaminu z teorii. Gdzie się udać?
W większych ośrodkach w Warszawie szansa na zdawalność plasuje się na poziomie 56,5%. Znacznie gorzej idzie kursantom w Opolu, gdzie zdaje jedynie 52,3% osób.
Okazuje się, że egzamin praktyczny łatwiej zdać w mniejszych miastach niż w większych wojewódzkich. Jeśli szukasz miejsca, gdzie zdawalność egzaminu praktycznego plasuje się na wysokim poziomie, to najlepsze wyniki notowane są w Jeleniej Górze, gdzie zdawalność szacowana jest na poziomie 53%. Warto wiedzieć, gdzie najtrudniej jest zdać prawo jazdy i ukończyć egzamin praktyczny na kierowcę:
Jeśli więc chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdu, lepiej unikaj tych miast i wybierz dla siebie mniejsze ośrodki w mniejszych miastach.
Istnieją również mniejsze ośrodki, w których trudno zdać. Niska zdawalność notowana jest między innymi w województwie mazowieckim i wielkopolskim. Nisko plasują się również ośrodki w Poznaniu, gdzie egzamin praktyczny na kierowcę zdaje jedynie 32,1% kursantów. Jeszcze gorzej wypada ośrodek w Łodzi, gdzie zdaje jedynie 24,9%.
W rzeczywistości wielkość miasta i rodzaj ośrodka szkoleniowego mają wpływ na zdawalność, w przypadku egzaminu teoretycznego i praktycznego. Warto wiedzieć, że w wielu większych miastach, w ośrodkach wojewódzkich, trudniej zdać egzamin na prawo jazdy. Jednak sprawa wygląda nieco inaczej w mniejszych miastach, gdzie w niektórych miastach w Polsce zdawalność oceniana jest na poziomie 58,9%.
Zdjęcie główne: Ben Mullins/unsplash.com