Czy od wielkości miasta zależy zdawalność egzaminu?

Czy od wielkości miasta zależy zdawalność egzaminu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zapisać się na prawo jazdy, ale zastanawiasz się nad tym, gdzie najlepiej udać się na egzamin? Wydaje Ci się, że są miejsca w Polsce, w których trudniej o zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem i dowiedź się, czy wielkość miasta ma wpływ na zdawalność egzaminu.

W jakich miastach najgorzej wypada zdawalność egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy?

Chcesz wiedzieć, jakich miast unikać, by zwiększyć swoje szanse na zdawalność egzaminu? Okazuje się, że istnieją miasta, w których znacznie łatwiej jest zdać egzamin, a wskazują na to wyniki. Najwięcej osób zdaje egzamin teoretyczny w Lublinie. Tam szansę na zdanie egzaminu teoretycznego plasuje się na poziomie 58,5%. To wysoki wynik, jeśli weźmie się pod uwagę inne miasta. Doskonale radzą sobie również osoby, które zdają egzamin teoretyczny w Rzeszowie. Tam zdanie egzaminu szacowane jest na poziomie 58%. Za to unikaj Gorzowa Wielkopolskiego. Niestety tam procent osób, które pozytywnie zaliczają egzamin, jest bardzo niski.

Egzamin teoretyczny

Istnieją miasta w Polsce, w których łatwiej zdać egzamin teoretyczny. Jeśli zastanawiasz się, gdzie najlepiej udać się na zdanie tego ważnego testu, to polecane są trzy miasta:

  • Lublin – 58,9% zdawalności,
  • Rzeszów – 58,5% zdawalności,
  • Bydgoszcz – 58,5 procent zdawalności.

W tych miastach wszystkie ośrodki są zaliczane do wojewódzkich. Warto jednak wiedzieć, że istnieją również nieco mniejsze ośrodki, w których również łatwiej o zdanie egzaminu z teorii. Gdzie się udać?

  • Suwałki – 58,4% zdawalności,
  • Bielsko-Biała – 58,2% zdawalności,
  • Ostrołęka – 57,4% zdawalności.

W większych ośrodkach w Warszawie szansa na zdawalność plasuje się na poziomie 56,5%. Znacznie gorzej idzie kursantom w Opolu, gdzie zdaje jedynie 52,3% osób. 

Egzamin praktyczny

Okazuje się, że egzamin praktyczny łatwiej zdać w mniejszych miastach niż w większych wojewódzkich. Jeśli szukasz miejsca, gdzie zdawalność egzaminu praktycznego plasuje się na wysokim poziomie, to najlepsze wyniki notowane są w Jeleniej Górze, gdzie zdawalność szacowana jest na poziomie 53%. Warto wiedzieć, gdzie najtrudniej jest zdać prawo jazdy i ukończyć egzamin praktyczny na kierowcę:

  • Olsztyn – 34% zdawalności,
  • Kielce – 30,5% zdawalności,
  • Opole – 28,1% zdawalności,
  • Szczecin – 27,8% zdawalności.

Jeśli więc chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie uprawnień do prowadzenia pojazdu, lepiej unikaj tych miast i wybierz dla siebie mniejsze ośrodki w mniejszych miastach.

W jakich miastach w Polsce najtrudniej zdać prawo jazdy?

Istnieją również mniejsze ośrodki, w których trudno zdać. Niska zdawalność notowana jest między innymi w województwie mazowieckim i wielkopolskim. Nisko plasują się również ośrodki w Poznaniu, gdzie egzamin praktyczny na kierowcę zdaje jedynie 32,1% kursantów. Jeszcze gorzej wypada ośrodek w Łodzi, gdzie zdaje jedynie 24,9%.

W rzeczywistości wielkość miasta i rodzaj ośrodka szkoleniowego mają wpływ na zdawalność, w przypadku egzaminu teoretycznego i praktycznego. Warto wiedzieć, że w wielu większych miastach, w ośrodkach wojewódzkich, trudniej zdać egzamin na prawo jazdy. Jednak sprawa wygląda nieco inaczej w mniejszych miastach, gdzie w niektórych miastach w Polsce zdawalność oceniana jest na poziomie 58,9%.

Zdjęcie główne: Ben Mullins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jechałeś szybkiej niż 61km/h? Niedługo możesz stracić za to prawo jazdy
Jechałeś szybkiej niż 61km/h? Niedługo możesz stracić za to prawo jazdy
Być może już niedługo, przez działania Ministerstwa Sprawiedliwości, najbardziej rykoszetem mogą dostać kierowcy, którzy przekroczą prędkość na terenie zabudowanym. Władze chciały ukrócić wykroczenia na autostradach, jednak zmiany mogą najbardziej dotknąć kierowców poruszających po miastach.
Prawo jazdy kategorii C gwarantuje pracę? Brytyjczycy szukają kierowców!
Prawo jazdy kategorii C gwarantuje pracę? Brytyjczycy szukają kierowców!
Prawo jazdy kategorii C jest niełatwe do zdobycia, a praca za kierownicą ciężarówki niezwykle męcząca. Można jednak liczyć w niej na niezłe pieniądze, które są oferowane np. w Wielkiej Brytanii.
Jak sprawdzić pojazd sprowadzany z zagranicy?
Jak sprawdzić pojazd sprowadzany z zagranicy?
Samochód sprowadzony z zagranicy to zawsze pewna doza niepewności w kwestii sprawności wszystkich jego podzespołów. Na co zwrócić uwagę przed wyborem auta? Sprawdźmy!
Ostatnie wpisy