Statystyki zdawalności w pierwszej połowie 2021 roku – zobacz sam

Statystyki zdawalności w pierwszej połowie 2021 roku – zobacz sam
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Egzamin na prawo jazdy to przede wszystkim ogromne emocje i stres. Martwisz się o słupki potencjalnej zdawalności w Twoim województwie? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie statystyk zdawalności w pierwszej połowie 2021 roku. 

Sezon w pełni

Najnowszy narybek w postaci młodocianych adeptów kierownicy wyruszył w poszukiwaniu szczęścia do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w całym kraju. Jednego możemy być pewni – znacznych różnic w zdawalności między poszczególnymi ośrodkami. Jak co roku, na podstawie danych opublikowanych przez WORD-y oraz zdających, powstaje mapka zdawalności, dzięki której możemy się dowiedzieć, gdzie łatwiej lub trudniej uzyskać od lat wyczekiwany świstek papieru.

Teoria

Spoglądając na statystyki zdawalności egzaminów teoretycznych wiemy, że nie występuje zauważalna rozbieżność między zdawalnością w poszczególnych ośrodkach. Kursanci najlepiej poradzili sobie z teorią w: Lublinie z wynikiem 65,60%,  na drugim miejscu Rzeszów z 64,05%, a ostatnie miejsce podium zamyka Bielsko-Biała – 63,57%. Z kolei najtrudniej zdać egzamin teoretyczny w Słupsku (52,58%), Radomiu (52,58%), oraz Wałbrzychu (52,98%).

Praktyka

Sprawa wygląda zgoła inaczej pod względem znienawidzonego przez wielu (i całkiem słusznie) egzaminu praktycznego. Zdawalność powyżej 50% to poważny sukces WORD-u. Jak na razie, w tym roku tą magiczną barierę przekroczyły dwa miasta: Ostrołęka (53,01%) oraz Kalisz (51,77%). Na trzecim miejscu zameldowały się Suwałki, w których egzamin praktyczny zdaje zaledwie 47,33%. 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zdawalność egzaminów na prawo jazdy w Polsce jest niewspółmiernie niska w porównaniu chociażby z naszymi zachodnimi sąsiadami. Ojczyste WORD-y wypadają blado na tle pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Gdzie najtrudniej zdać? Sytuacja niewiele się zmieniła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Niesławnym liderem w rankingu pozostał Koszalin z wynikiem 24,64% pozytywnych egzaminów. Dalej znalazł się Szczecin (z wynikiem 26,44%) oraz Łódź (26,79%).   

Podsumowując, najłatwiej zdać egzamin teoretyczny w Lublinie, a praktyczny w Ostrołęce. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie istnieją wymogi, które zobowiązywałyby zdających do podejścia do egzaminu w jednym, wybranym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Nie ma żadnych zakazów uniemożliwiających zdawanie teorii i praktyki w różnych miastach. Choć z pewnością ma to mniejsze znaczenie dla pytań egzaminacyjnych, które są takie same w całym kraju, to z pewnością wielu adeptów czterech kółek skorzystałoby na podejściu do egzaminu w ośrodku z o wiele wyższą zdawalnością. Co trzeba zrobić? Wystarczy, że poinformujesz swój obecny WORD o potrzebie przesłania Twoich dokumentów do innego ośrodka.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przegląd Technologii AGM i Żelowej w akumulatorach oraz Znaczenie Odpowiedniego Prostownika
Przegląd Technologii AGM i Żelowej w akumulatorach oraz Znaczenie Odpowiedniego Prostownika
Akumulator samochodowy to jeden z najistotniejszych elementów każdej jednostki spalinowej. Pełni on rolę źródła energii elektrycznej prądu stałego.
Czego nie powinno zabraknąć w aucie podczas długiej podróży?
Czego nie powinno zabraknąć w aucie podczas długiej podróży?
Przed Tobą długa podróż autem? Oto akcesoria i narzędzia, które warto mieć w samochodzie.
Prawo jazdy będzie musiał wymienić każdy! Na jakiej podstawie?
Prawo jazdy będzie musiał wymienić każdy! Na jakiej podstawie?
Bezterminowe prawo jazdy? Od teraz nie możemy już mówić o czymś takim. Nawet takie dokumenty będą podlegać wymianie.
Ostatnie wpisy