Wakacje na drogach. Grupa „Speed” z Olkusza podsumowała sezon urlopowy. Było sporo mandatów

CO NOWEGO?
Wakacje na drogach. Grupa „Speed” z Olkusza podsumowała sezon urlopowy. Było sporo mandatów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grupa policyjna stacjonująca w Olkuszu skontrolowała podczas tegorocznych wakacji 348 pojazdów, których kierowcy popełnili 350 wykroczeń. W związku z tym nałożyła 253 mandaty karne. To zatrważająca liczba dla funkcjonariuszy i nie tylko.

W tym roku wakacje były zupełnie inne, niż poprzednie. Większość Polaków postanowiła spędzić ten czas w kraju. Zaczęły się więc podróże po całej Polsce – nie zawsze bezpieczne, nie zawsze na trzeźwo. Jakie są tego rezultaty? Policjanci z grupy „Speed” zatrzymali 17 praw jazdy z tego 15 za przekroczenie prędkości o 50km/h niż regulują to przepisy. Winni kierowcy będą mogli odebrać swoje prawa jazdy dopiero za 3 miesiące.

Opisywana grupa ma za zadanie walkę z piratami drogowymi. Czujni pozostają także na inne wykroczenia, typu: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niewłaściwe wyprzedzanie. Zwracają również szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy przejść dla pieszych.

Policjanci z olkuskiej grupy „Speed” pełnią służbę na terenie całego powiatu, wykorzystując do walki z „piratami drogowymi” najlepszy policyjny sprzęt. – dodaje jedna z miejscowych policjantek.

Policjanci „Speed” apelują nieustannie o czujność na drodze i bezpieczną jazdę. Choć wakacje się już skończyły, funkcjonariusze nie przestają patrolować ulicy. Takie zespoły zostały powołane do pracy we wszystkich województwach w kraju w lipcu 2019 roku. Są one odpowiedzialne głównie za porządek na drogach. Do ich zadań należy szybka reakcja na przestępstwa w ruchu drogowym. Zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość.

Jak widać ich praca jest wciąż potrzebna. Co roku dochodzi do wielu wypadków drogowych, spowodowanych właśnie przez pijanych lub nieodpowiedzialnych kierowców. Apele policji docierają do coraz większej liczby kierowców, jednak wciąż na drogach potrzeba więcej rozwagi i zdrowego rozsądku.

fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skuteczne sposoby nauki na egzamin teoretyczny – co warto stosować?
Skuteczne sposoby nauki na egzamin teoretyczny – co warto stosować?
Egzamin teoretyczny to kluczowy etap w drodze do otrzymania prawa jazdy. Ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie – podpowiadamy, jak najlepiej to zrobić.
Jak wybrać idealną oczyszczalnię dla domu?
Jak wybrać idealną oczyszczalnię dla domu?
Zastanawiasz się, jaką oczyszczalnię wybrać dla swojego domu? Odkryj wady i zalety różnych typów oczyszczalni oraz porady ekspertów na temat wyboru optymalnej oczyszczalni.
Jak wybór odpowiednich opon wpływa na bezpieczeństwo i wydajność twojego pojazdu ciężarowego?
Jak wybór odpowiednich opon wpływa na bezpieczeństwo i wydajność twojego pojazdu ciężarowego?
Zrozumienie roli opon w bezpieczeństwie i wydajności pojazdów ciężarowych. Optymalizacja wyboru i użytkowania opon na podstawie najnowszych badań w branży.
Ostatnie wpisy