Assistance dla młodego kierowcy – czy warto i co powinien zawierać?

Assistance dla młodego kierowcy – czy warto i co powinien zawierać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Młodzi kierowcy często poruszają się starszymi samochodami, nierzadko pełnoletnimi. Kiedy nie jesteśmy pewni, że nasz samochód nas nie zawiedzie, dobrym rozwiązaniem jest wykupienie polisy Assistance, która oferuje bardzo wiele usług pomocnych w kłopotliwych sytuacjach.

Poza przyjemnością z jazdy samochodem zdarzają się też sytuacje nieprzewidziane, zaczynając od awarii samochodu, przez złapanie „kapcia” aż do zapomnienie o zatankowaniu. W takich sytuacjach pomoc Assistance może okazać się nieoceniona.

Co to jest Assistance?

Ubezpieczenie Assistance to szereg usług, z których może skorzystać ubezpieczony w sytuacji awaryjnej. Pomoc jest dostępna 24/7 i w zależności od wykupionego pakietu może być udzielana na terenie Polski lub w całej Europie. Pomoc Assistance nie ogranicza się do awarii samochodu i pomaga także w sytuacji, kiedy musimy znaleźć nocleg, poszukujemy najbliższej stacji benzynowej czy potrzebujemy pomocy medycznej. 

Ubezpieczenie Assistance w przeciwieństwie do OC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które można zawrzeć podczas wykupywania podstawowego ubezpieczenia lub dokupić później. Istnieje również możliwość wykupienia Assistance na wakacje, kiedy przez tydzień podróżujemy w różne miejsca. Co ważne, w sytuacji kiedy skorzystamy z pomocy, nie przepadają nam żadne zniżki.

Jest to ubezpieczenie zabezpieczające przed sytuacjami losowymi, które nie są od nas zależne, w związku z tym udzielenie pomocy nie wiąże się z żadnymi przykrymi konsekwencjami.

Co warto mieć w Assistance?

Ubezpieczyciele prześcigają się w oferowaniu dodatkowych usług, więc kiedy zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, warto usiąść i przejrzeć poszczególne oferty. Często w ramach ubezpieczenia OC, ubezpieczyciel dodaje podstawowy pakiet Assistance, jednak jest on bardzo okrojony.

Jeśli posiadamy starszy samochód, warto przyjrzeć się usługom z zakresu pomocy na trasie i holowania pojazdu. Każdy ubezpieczyciel oferuje pomoc na terenie Polski, a w wyższych pakietach również w Europie. 

Ważnym punktem jest sprawdzenie, na jaką odległość samochód może zostać holowany w razie awarii. Zawsze jest to określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Mając taką wiedzę, możemy od razu wskazać kierowcy lawety, do którego warsztatu samochód ma być odwieziony.

Kolejną ważną kwestią jest sprawdzenie, czy nasze ubezpieczenie pomoże nam w przypadku przebicia opony lub kiedy zabraknie nam paliwa. Te błahe z pozoru sytuacje mogą zepsuć nam dzień, kiedy wyjeżdżamy na wakacje.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku, kiedy zaczynamy wakacje i podczas jazdy samochód odmówi posłuszeństwa. Wtedy warto mieć usługę samochodu zastępczego, którym będziemy mogli kontynuować urlop.

Istotną kwestią dla każdej osoby powinno być bezpieczeństwo. Wiele pakietów oferuje usługę organizacji transportu osoby chorej lub rannej z obcego kraju na teren Polski, aby tutaj kontynuować leczenie. Możliwe jest też umawianie wizyty u lekarza lub psychologa czy nawet dowiezienie leków.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Oferta ubezpieczycieli jest na tyle bogata, że każda osoba będzie w stanie znaleźć optymalny pakiet dostosowany do swoich potrzeb. Warto jest to zrobić już podczas wykupywania polisy OC, ponieważ wielu ubezpieczycieli udziela ubezpieczenia Assistance tylko dla swoich klientów.

Zdj. główne: Obi – @pixel6propix/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kulisy batalii sądowej w sprawie stanu ważności bezterminowego prawa jazdy
Kulisy batalii sądowej w sprawie stanu ważności bezterminowego prawa jazdy
Zapadła decyzja sądu administracyjnego w sprawie dołączenia okresu ważności do bezterminowego prawa jazdy.
Jak prawidłowo dbać o świecę żarową w twoim samochodzie?
Jak prawidłowo dbać o świecę żarową w twoim samochodzie?
Dowiedz się, jak utrzymać świecę żarową w twoim samochodzie w idealnym stanie. Znajdź przydatne wskazówki i metody konserwacji, które pomogą przedłużyć jej żywotność.
Kategoria D — warunki przystąpienia do egzaminu
Kategoria D — warunki przystąpienia do egzaminu
Czy warto robić prawo jazdy na autobus? Kategoria D to szansa na rozpoczęcie pracy jako zawodowy kierowca i prawo do kierowania wieloma różnymi pojazdami.
Ostatnie wpisy