Co sprawdzić przed zakupem używanego auta?

SAMOCHODY
Co sprawdzić przed zakupem używanego auta?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Egzamin teoretyczny, egzamin praktyczny, dodatkowe jazdy… Droga do uzyskania prawa jazdy bywa wyboista, a mimo wszelkich utarczek z egzaminatorami, gasnącym silnikiem i tym przeklętym sprzęgłem, wciąż jednym z największych wyzwań jest dla świeżego kierowcy kupno odpowiedniego samochodu. Wątpliwości i dylematy tylko nawarstwiają się, gdy decyzja pada na auto używane.

Kolejne ogłoszenia okazują się niewypałem, kiedy sprzedawcy nieszczerze opisują stan pojazdu. Próbna jazda kończy się wydobywającym się spod maski dymem, a Ty masz ochotę wyrzucić świeżutkie prawo jazdy do kosza i już nigdy więcej nie wsiąść za kierownicę? Pozwolimy Ci spojrzeć na sytuację w nieco jaśniejszych barwach.

Upewnij się dwa razy

Jeśli po godzinach przeglądania ogłoszeń, któreś w końcu wpadnie Ci w oko, nie wystarczy, że przeczytasz je od deski do deski. Bardzo ważne jest, żeby wykonać telefon do właściciela samochodu, który cię zainteresował i dopytać o szczegóły niezawarte na portalu. Często w ten sposób wyłapiesz nieścisłości oraz przeinaczenia, czyli wszystko to, co sprzedawca wolałby zostawić dla siebie. Mogą to być zaledwie zarysowania lakieru, ale zdarza się, że niewspomniane w ogłoszeniu kwestie są bardziej istotne i po zakupie znacznie wpłyną na komfort użytkowania pojazdu. Często po samochód trzeba udać się nawet na drugi koniec Polski, dlatego dobrze wiedzieć wcześniej o wszystkich jego wadach i zaletach. 

 Nie bój się przebiegu!

W przeciwieństwie do swoich zachodnich znajomych, którzy rocznie pokonują nawet do 50 tysięcy kilometrów, przeciętny Polski kierowca ogranicza się do średnio 20 tysięcy. To znacząca różnica, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na przebieg pojazdów sprowadzanych zza granicy. Nie należy obawiać się samochodów z 400 tysiącami na liczniku, jeśli ich stan jest zadowalający i nie sprawiają żadnych problemów technicznych. Jest to o tyle bardziej prawdopodobne, że auta z podobnym stażem i mniejszą liczbą na liczniku zostały zapewne „odmłodzone” o te sto czy dwieście tysięcy kilometrów. Dobrym sposobem na zweryfikowanie zużycia samochodu, który budzi nasze wątpliwości, jest poproszenie sprzedawcy o numer VIN. Jeśli właściciel unika udzielenia tej informacji, należy dwa razy zastanowić się nad zakupem.

Diagnostyka to podstawa

Masz wątpliwości, czy z Twoim świeżo zakupionym autem wszystko jest w porządku? Regularna diagnostyka pojazdów jest nie tylko obowiązkiem każdego posiadacza samochodu, ale także gwarancją bezpieczeństwa na drodze. Zanim ruszysz w swoją pierwszą trasę, pierwszą stacją na Twojej drodze powinna być stacja kontroli pojazdów Pilzno jest siedzibą autoryzowanego serwisu VOLVO Trucks, gdzie prawdziwi fachowcy upewnią się, że Twój samochód spełnia wszystkie obowiązujące normy. Tylko sprawdzone stacje zapewnią Ci szybką i profesjonalną obsługę oraz stuprocentową pewność, że Twój zakup był trafiony.

Jakość powietrza

Kolejnym przystankiem na drodze do posiadania wymarzonego samochodu, który sprawdzi się na długie lata, jest odpowiednie zadbanie o stan klimatyzacji. Przegląd oraz czyszczenie należy przeprowadzać regularnie, ale szczególnie warto zwrócić na to uwagę w okresie letnim, kiedy jest bezustannie włączona. To, w jakim stanie jest klimatyzacja, wpływa na to, w jakim stanie jest powietrze, którym oddycha się w samochodzie. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie jakości filtrów. Szanse na rozwój pleśni i grzybów maleją, a komfort jazdy znacznie się podwyższa. Jeśli podczas korzystania z samochodu odczuwasz nieprzyjemny zapach, winę zapewne ponosi nieczyszczona klimatyzacja samochodowa Łódź przyjdzie Ci z pomocą, dzięki sklepom o szerokim asortymencie części oraz chemii dla chłodnictwa. 

Wymiana na lepszy model

Czyli mówisz, że prawo jazdy już odebrane, a mama ciągle marudzi, jak prowadzisz jego auto? A może masz samochód po dziadku, wujku czy tacie, ale z jakichś względów Ci nie odpowiada? Nie przejmuj się więcej opiniami bardziej doświadczonych kierowców, którzy już przeżyli swoje na drodze i wyrobili własne nawyki, często tak sprzeczne z tym, o czym mówili Ci instruktorzy. Skup aut w Kołobrzegu pomoże Ci pozbyć się problemu, jednocześnie zapewniając niezbędny zastrzyk gotówki. Dodatkowe fundusze na zakup wymarzonego auta zawsze się przydadzą – i już nikt nigdy więcej nie powie Ci, jak prowadzić jego samochód, bo nowy wóz będzie w stu procentach Twój!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zwiększyć efektywność procesu spawania dzięki nowoczesnym technologiom?
Jak zwiększyć efektywność procesu spawania dzięki nowoczesnym technologiom?
Odkryj, jak nowoczesne technologie mogą znacznie zwiększyć efektywność procesu spawania. Poznaj innowacje, które zmieniają oblicze przemysłu.
Jak wybrać odpowiednie części do drona bez zasypywania się informacjami?
Jak wybrać odpowiednie części do drona bez zasypywania się informacjami?
Poradnik krok po kroku do wyboru idealnych części do drona, bez konieczności przeszukiwania masy informacji. Dowiedz się, jak technologia może być prostsza!
Samochody do nauki jazdy – jaki powinien być pojazd?
Samochody do nauki jazdy – jaki powinien być pojazd?
Nauka jazdy samochodem może być stresującym doświadczeniem. Pojazdy używane w tym celu są specjalnie wyposażone. Jak wygląda samochód do nauki jazdy?
Ostatnie wpisy