Czym jest certyfikat SSL? Czy ma wpływ na SEO szkoły jazdy?

Czym jest certyfikat SSL? Czy ma wpływ na SEO szkoły jazdy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wysoka widoczność firmy w sieci pozwala dotrzeć do większej liczby osób, a jednym z czynników, który może wpłynąć na pozycjonowanie, jest SSL. Jak wygląda ta kwestia w przypadku szkoły jazdy?

SEO szkoły jazdy – klucz do widoczności w sieci

Termin „SEO” dotyczy optymalizacji witryny w celu spełnienia wymogów wyszukiwarek internetowych – jest to główny składnik pozycjonowania. Działania wchodzące w skład SEO obejmują zarówno dokonywanie zmian w kodzie źródłowym witryny, jak i przygotowywanie wysokiej jakości treści z naciskiem na odpowiednie słowa kluczowe. Efektem wszystkich tych czynności ma być wyświetlanie się danej strony na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania. To złożony proces, który wymaga stałego dostosowywania się do zmian w algorytmach, jednak skuteczne SEO potrafi przynieść ogromne zyski.

Pozycjonowanie można podzielić na dwa obszary:

 • wewnętrzne – dostosowanie kodu pod indeksowanie przez roboty wyszukiwarek, publikowanie odpowiednich treści;
 • zewnętrzne – przede wszystkim pozyskiwanie linków z innych stron.

Częścią pierwszego rodzaju pozycjonowania jest także zabezpieczenie strony, między innymi przez certyfikaty SSL. Aby dowiedzieć się więcej na temat procesów wchodzących w skład SEO, warto odwiedzić strony firm działających w tej branży, takie jak https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie/.

Certyfikat SSL – gwarancja bezpieczeństwa użytkowników

Czym jest certyfikat SSL? Czy ma wpływ na SEO? Od technicznej strony jest to przede wszystkim zbiór algorytmów i technik, które służą zwiększeniu bezpieczeństwa w sieci. Dzięki zgodności z SSL strony mogą przekazywać dane użytkowników bez ryzyka przechwycenia przez strony trzecie. Od pewnego czasu jest to także istotny czynnik rankingowy dla algorytmów wyszukiwarek – bez SSL znacznie ciężej będzie osiągnąć wysoką pozycję.

Ze względu na kluczową rolę danych osobowych w internecie certyfikat SSL jest już uważany za standard i podstawowy wymóg przy tworzeniu stron internetowych. Warto pamiętać, że niezabezpieczone informacje, które dostaną się w niepowołane ręce, mogą wyrządzić spore szkody. Jest to szczególnie istotne w przypadku witryn, na których wprowadzane są najbardziej wrażliwe informacje, takie jak adresy, dane dotyczące płatności czy informacje z oficjalnych dokumentów.

Jak rozpoznać, czy dana strona dysponuje certyfikatem SSL?

Informacje o certyfikacie SSL rzadko znajdziemy na samej stronie, jednak istnieje kilka sposobów, by zweryfikować, czy dana witryna jest w stanie zapewnić odpowiednie zabezpieczenie danych. Jak określić, czy możemy bezpiecznie wprowadzić wrażliwe informacje?

 • Na pasku zadań w przeglądarce widnieje symbol zamkniętej kłódki. Gdy kłódka jest otwarta lub nie ma jej wcale, oznacza to, że odwiedzana witryna nie ma aktywnego certyfikatu SSL.
 • Strona korzysta z odpowiedniego protokołu – adres internetowy strony zaczyna się od „https://” (HTTP Secure) zamiast „http://”. 
 • Niektóre przeglądarki mogą zmieniać kolor paska adresu na zielony lub informować użytkownika o zabezpieczeniach w inny sposób. Co więcej, przy braku certyfikatu SSL możemy spotkać się ze stosownym komunikatem od razu po przejściu na niezabezpieczoną witrynę.

Pozycjonowanie strony szkoły jazdy – SSL ma kluczowe znaczenie

Wielu użytkowników zainteresowanych szkołami jazdy decyduje się na poszukiwania za pośrednictwem sieci. Z tego względu firmy świadczące tego typu usługi zdecydowanie powinny zadbać o pozycjonowanie – to najlepszy sposób, by dotrzeć do większej liczby klientów. Nawet jeśli treść strony będzie idealnie przygotowana, jej pozycja może być znacznie niższa w przypadku braku certyfikatu SSL. Jego obecność to także potwierdzenie dla użytkowników, że mogą czuć się bezpiecznie w obrębie danej strony. Warto także mieć na uwadze, że tego typu certyfikaty są ograniczone czasowo – najczęściej odnawia się je co roku.

Fot.: skylarvision/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

 • Adrian 14.05.2022

  Odnośnie tytułu – wpływa, wpływa, jak w przypadku każdej witryny. Obecnie najlepiej, aby każda witryna spełniała jak najwięcej wymogów bezpośrednio od Google. Mnie ze wszystkim pomogła agencja boo, nie żałowałem, nie żałuję i przypuszczam, że nie będę. Pomoc, jaką daje zaplecze eksperckie jest nieoceniona i polecam każdemu.

 • Bogdan 14.05.2022

  Z tego co wiem certyfikat SSL znacząco wpływa na jakość witryny w sieci, dlatego z pewnością jest on ważny jeśli chodzi o samo pozycjonowanie stron internetowych. Czy mówimy o witrynie szkoły jazdy, czy o każdej innej, powinniśmy zwracać uwagę na takie rzeczy i nie traktować ich tylko jako „dodatek”, ale jako konieczność.

Rekomendowane
Teoria na prawo jazdy – jakie kategorie można łączyć?
Teoria na prawo jazdy – jakie kategorie można łączyć?
Sprawdź jakie kategorie na prawo jazdy można ze sobą łączyć, żeby zdać wszystkie egzaminy teoretyczne za jednym podejściem!
WORD Bemowo doczekał się nowego placu do egzaminów na prawo jazdy
WORD Bemowo doczekał się nowego placu do egzaminów na prawo jazdy
Kolejna lokacja została zbudowana na terenie Automobilklubu Polska. Pierwsze terminy już zostały zarezerwowane.
Egzamin na prawo jazdy kat. C – szczegóły i wytyczne
Egzamin na prawo jazdy kat. C – szczegóły i wytyczne
Prawo jazdy kategorii C pozwala kierowcom na prowadzenie między innymi samochodów ciężarowych. Jak wygląda przygotowanie do egzaminu i jakie wymogi należy spełnić?
Ostatnie wpisy