Czym jest zbyt „wolna” prędkość?

PRZEPISY
Czym jest zbyt „wolna” prędkość?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba wszyscy kierowcy i przyszli kierowcy wiedzą, że za zbyt szybką jazdę grozi mandat. A czy w przepisach jest coś takiego, jak „zbyt wolna prędkość”? Sprawdzamy!

Na wstępie przypomnijmy, że ograniczenie prędkości to nie „zalecana” prędkość, a maksymalna, z jaką można się w danym miejscu poruszać. Ta zmienna może być weryfikowana np. przez wpływ warunków atmosferycznych, albo samopoczucie kierowcy.

Nie znaczy to jednak, że prowadzący pojazd może wszędzie poruszać się z prędkością np. 20 kilometrów na godzinę. Przepisy stanowią, że prędkość należy dostosować do warunków i powinna być możliwie jak najbardziej zbliżona do maksymalnej.

Jeżeli nie ma więc bardzo trudnych warunków atmosferycznych (mocny wiatr, ograniczające widoczność deszcz, grad lub mgła, śnieg itp.), to nie wolno jechać za wolno. To utrudnianie płynnego ruchu i grozi mandatem. Przepis ten szczególnie przestrzegany jest na autostradach. O ile wolniejsza jazda na zwykłej drodze jest do wybronienia, to poruszanie się z prędkością 50 kilometrów na godzinę po słonecznej drodze szybkiego ruchu zdecydowanie skazuje Cię na mandat! Warto o tym pamiętać!

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy egzaminy na prawo jazdy będą więcej kosztować?
Czy egzaminy na prawo jazdy będą więcej kosztować?
Egzaminatorzy się buntują, chcą podwyżek, a także krótszego czasu pracy. Jak na to odpowiada dyrekcja? Czy ceny za egzaminy wkrótce wzrosną?
Na co pozwala kategoria C1+E?
Na co pozwala kategoria C1+E?
Prawo jazdy kategorii C1+E otwiera nowe możliwości. Co jednak dokładnie zyskasz, otrzymując takie uprawnienia?
Fałszywe prawa jazdy. Na egzaminy stawiali się chińscy zmiennicy
Fałszywe prawa jazdy. Na egzaminy stawiali się chińscy zmiennicy
Na terenie Polski odkryto nielegalnie działającą grupę, która organizowała obywatelom Chin międzynarodowe prawa jazdy. Na egzamin przyjeżdżały osoby, które miały podszywać się pod klientów. Nielegalny proceder trwał dość długo.
Ostatnie wpisy